Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Az európai üzleti vezetőket jobban aggasztja a technológiai fejlődésnek való megfelelés kényszere, és az emiatti esetleges versenyképesség elvesztésének réme, mint ázsiai és észak-amerikai társaikat. Mindamellett arról sincsenek meggyőződve, hogy a technológia segít nekik jó döntéseket hozni.
Egyrészről a világ cégvezetői pozitívan nyilatkoznak a technológia generálta változások kreativitásra és innovációra gyakorolt hatásairól, de ezek a változások ugyanakkor a leszakadástól való félelmet is erősítik a vezetőkben, vajon lépést tudnak-e tartani ezekkel a változásokkal. Az Economist Intelligence Unit Humans and Machines, a technológia emberi kreativitásra és intuícióra gyakorolt hatásait vizsgáló tanulmányból az derül ki, hogy az európai vezetők 45 százaléka aggódik amiatt, hogy ha nem tudnak lépést tartani a fejlődéssel, akkor elvesztik versenyképességüket. Az ázsiai vezetőknél ez az arány 35 százalék, míg az észak-amerikaiaknál csak 37 százalék – olvasható az Üzleti innováció, üzletfejlesztés blogján.
Legnagyobb problémaként a rendszerek közötti kapcsolatok hiányát tartják, de úgy gondolják, hogy az alapvető gond, hogy jellemzően a technológia gyorsabban fejlődik, mint az azt támogató belső folyamatok. “A tanulmány rávilágít arra, hogy az európai vállalatoknak át kell értékelniük működési modelljeiket és fel kell készülniük a tradicionális munkamódszerek megújítására. Ehhez szükséges, hogy jobban integrálják rendszereiket és korszerű üzleti folyamatokat dolgozzanak ki, amelyek összekötik az alkalmazottakat a technikával, ezáltal javítva a tudásmegosztást, az ügyféligényekre adott reakciókat és létrehozva az agilis üzleti infrastruktúrát, amely megfelel a jövő kihívásainak.” – mondja Carsten Bruhn, a tanulmány létrejöttét támogató Ricoh Europe ügyvezető igazgatóhelyettese.
“Világos, hogy a technológia hatásai változatosak, ezért az átalakítás egyirányú megközelítése nem lehetséges. Ami bizonyos az az, hogy a változás elkerülhetetlen. A biztosnak vett munkamódszerek valószínűleg már nem fognak sokáig működni. Ugyanakkor a globális szakértők szerint az olyan munkahely, ahol a döntéseket szinte kivétel nélkül számítógépek és robotok hozzák, nem valósul meg a közeljövőben. A jövő nagy potenciált rejt az emberek számára abban, hogy kihasználhassák a kreatívabb és jobban informált döntéshozatal, az új technológia támogatta üzleti folyamatok és a hatékonyabb információ megosztás előnyeit. Képzeljük el mennyivel többet érhetünk el a jövőben, ha az európai üzleti vezetők elsajátítják a ténylegesen összekapcsolt és hatékony munkahely titkát.” - teszi hozzá Bruhn.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
A kormányfő Diogo Jotáról, Lázár Jánosról és a Tisza Pártról is beszélt egy videós interjúban, meg arról, hogy a felesége szólt neki: ne engedjen be egy migránst sem.
Az Amerika Párt megalapítását az elnöktől elhidegült topmilliárdos az X-en szavaztatta meg a követőivel.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.