Giga repülőgép-beszerzéssel újít a General Electric

Negyven darab Boeing 737-es keskenytörzsű repülőgépet vesz a világ legnagyobb, repülőgépek tartós bérletbe adásával foglalkozó vállalata, a GE Capital Aviation Services (GECAS) - közölte a Boeing kedd.

  • MTI MTI
Giga repülőgép-beszerzéssel újít a General Electric

A negyven gépből húsz Next Generation 737-800-as, másik húsz pedig ennek újabb változata, 737 MAX 8 lesz. Az üzlet listaáron 4 milliárd dollár értékű. Ezzel a GECAS 737 MAX-ra vonatkozó rendelésállománya 95 darabra, a Next Generation változatra 387 darabra, összes rendelésük a Boeing felé pedig 638 darabra emelkedik.

A közleményben idézték Norman C. T. Liut, a GECAS vezérigazgatóját, aki elmondta: a bővülő igények miatt döntöttek a negyven darabos flottabővítés mellett, a velük kapcsolatban álló légicégek ugyanis egyre több üzemanyag-takarékos repülőt szeretnének szolgálatba állítani.

A 737 MAX típusváltozatot a legmodernebb CFM hajtóművekkel szerelik fel. A CFM gyártója, a CFM International 50 százalékban a francia SNECMA, 50 százalékban pedig a General Electric tulajdona. Az új hajtóművekkel felszerelt 737-esek egy utasra vetített üzemelési költsége 8 százalékkal alacsonyabb a Next Generation változathoz képest. A típusra eddig a Boeing összesítése szerint 1763 megrendelés érkezett 32 légifuvarozótól.

A GECAS a világ legnagyobb repülőgépek tartós bérletbe adásával foglalkozó vállalata, flottája 1630 gépből áll, ezek között megtalálhatóak az Airbus és a Boeing keskeny- és szélestörzsű gépei, valamint a Bombardier, az Embraer és az ATR regionális típusai is. A lízingcég világszerte 230 légitársasággal áll kapcsolatban, európai központjuk az írországi Shannonban van.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?