Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A világon elsőként sikeresen tesztelte a drónos csomagküldést a német posta. A felső-bajorországi Reit im Winklben kialakított SkyPort központon keresztül a feladók és a címzettek januártól márciusig drónok segítségével küldhették, fogadhatták csomagjaikat - közölte a német posta csomagküldő szolgálata, a DHL hétfőn Bonnban.
A három hónap alatt 130 kézbesítést hajtottak végre, a drónokat szélsőséges körülmények között is tesztelték. Például nagyobb terhet küldtek nagyobb távolságokra, valamint egy 1200 méteres magasságban lévő hegyvidéki területre is kézbesítettek csomagot. A drón ekkor szakaszonként nyolc kilométeres távolságokat tett meg.
"Sürgős gyógyszereket, vagy rövid határidőn belül szükséges sporteszközöket nyolc perc alatt tudtunk így kiszállítani. Mi vagyunk a világon az elsők, akik a végfelhasználóhoz is eljutó szállítódrónokat vetettek be" – mondta Jürgen Gerdes, a DHL vezetője.
A következő hónapokban a vállalkozás értékeli az adatokat és további lehetséges tesztterületekről határoz.
A posta elsősorban ritkán rakott területeken kialakított csomagleadó állomásokra összpontosít, illetve onnan szállítana csomagokat a drónok segítségével. Próbarepüléseket végeztek már 2013-ban a Rajnán át Bonnba és 2014-ben egy északi-tengeri szigetre is.
A tesztelés alatt álló német drónpostásról a hvg.hu is írt év elején, az erről szóló cikkünket itt olvashatják.
A drónos csomagkézbesítés ötletével a világ legnagyobb online kereskedelmi cége, az Amazon is évek óta foglalkozik. A Google kis repülő eszközöket fejlesztett ki, amelyek az árut egy kötélen eresztik le a földre. Az amerikai szupermarket óriás, a Wal-Mart szintén drónos kiszállítást tervez, de meglepetésre az Igazi Csíki sört forgalmazó székely cég is rendelkezik a technológiával, olyannyira, hogy tesztüzemben már el is reptettek egy rekesz sört, és a repülési távban is ők tartják a világrekordot.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.