Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
A fiú az önkiszolgáló kasszákban rejlő lehetőséget kihasználva töredékáron vette meg a berendezést.
Négy hónap felfüggesztett börtönre ítéltek egy 19 éves fiatalt Franciaországban, mert gyümölcsnek álvázva mindössze 9,29 euróért (kevesebb, mint 3000 forintért) vett meg egy PlayStation 4-et egy áruházban – számol be az Europe1.
A fiú a kelet-franciaországi Montbéliard egyik hipermarketében még szeptemberben vette le a polcról az amúgy 340 euróba (több mint százezer forintba) kerülő berendezést, majd lemérte a zöldség-gyümölcs mérlegen, ráragasztotta a kiadott matricát, és végül az önkiszolgáló kasszáknál fizetett érte mindössze 9,29 eurót.
A fiú a sikeres vásárlás után másnap is megpróbálta eljátszani a dolgot, ám ekkor elkapták. Elmondása szerint az előző nap vett PlayStationt végül 100 euróért adta tovább.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?