Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Hatalmas üzlet lesz a mostani tízszeresére növelni az ország naperőművi kapacitását.
Magyarország a következő három esztendőben közel 6 millió dollárt fordít a nemzetközi klímafinanszírozásra, 2030-ra megtízszerezzük a naperőművi kapacitást – jelentette be Áder János az ENSZ-klímacsúcson. A konkrétumokról egyelőre nem mondott semmit, már csak azért sem, mert ilyen kérdésekben nem a köztársasági elnök dönt, hanem a kormány. A 444 mindenesetre bemutatta, kik utaznak most napenergiában Magyarországon.
A listán ott van például az Elios egykori vezetőjének a cége, a White Energy, amely Herend határába tervezett egy akkora napelemparkot, amely felennyi áramot termelne, mint az ország legnagyobb, Paks melletti napelemparkja. De nagyot nyerhet az Orbán családhoz sok szálon kötődő török oligarcha, Adnan Polat is. Ő még tavalyelőtt beszélt arról, hogy 2022-ig 700 millió dollárral szállna be a magyar napenergiába, és 1000 MW kapacitást akar elérni, ami négyszer akkora, mint amennyi akkor az országban volt. Azóta török befektetőtársaival együtt 14 projekttársaságot szerzett meg, bennük naperőműpark-fejlesztésekkel.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.