szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Július 18-ig döntenek róla, hogy mi legyen a korábban őrizetbe vett személyekkel.

Közleményt adott ki szerdán a Fővárosi Főügyészség arról, hogy hosszabb ideig maradhatnak letartóztatásban a bukott Széchenyi Bank egykori vezetői, a hatóság ugyanis “indítványozza a letartóztatásba került három gyanúsított kényszerintézkedésének meghosszabbítását”.

Az ügyészség nem nevezi meg a közleményben a Széchenyi Bankot, de a leírtak alapján erről az ügyről van szó. Mint fogalmaznak: a megalapozott gyanú lényege szerint egy kisebbségi állami tulajdonban lévő pénzintézet hitelkihelyezései kapcsán egy bűnszervezet jött létre, amelyben a pénzintézet – közvetett többségi tulajdonosa – és felesége töltött be vezető szerepet.

A bűnszervezet a hiteleket abban az esetben is kihelyezte, ha egyébként a hitelt igénylő gazdasági társaság nem is juthatott volna ehhez. A hitelhez jutó gazdasági társaságok a felvett összeg döntő hányadát rövid időn belül különböző gazdasági társaságok közbeiktatásával előre meghatározott módon átutalták a közvetett tulajdonos többségi tulajdonában lévő cégnek. A hitelt felvett gazdasági társaságok a pénzt azonban nem fizették vissza,

azokból végül a pénzintézet közvetett tulajdonosának cége gazdagodott.

A bűnszervezet által okozott vagyoni hátrány meghaladja a hatmilliárd forintot – közölték.

Az ügyben két férfit és egy nőt tartóztattak le, amit az indítvány alapján október 18-áig hosszabbíthatnak meg. Az ügyészség szerint erre azért van szükség, mert “a terheltek eljárásbeli jelenléte és a bizonyítás zavartalansága csak így biztosítható”.
 
A kényszerintézkedés kérdésében a nyomozási bíró hoz döntést július 18-ig.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Vállalkozás

Az egész NER-nek kínos a Széchenyi Bank-botrány, mert sok benne a "mi-kutyánk-kölyke"

A felügyelet az ismert szabálytalanságok ellenére 2014 végéig hagyta működni a Széchenyi Bankot, sőt közben az állam bevásárolta magát 3 milliárd forinttal. A felügyelet 2015 elején tett feljelentést, öt év kellett, hogy a nyomozás letartóztatásokhoz vezessen. Közben több érintett állami és NER-háttéremberi pozíciókban sürgölődött.