Tiltakoznak az AstraZeneca-főnök "obszcén" bónusza miatt

Mennyi pénzt ér meg egy vezérigazgató?

  • Lengyel Miklós Lengyel Miklós
Tiltakoznak az AstraZeneca-főnök

Koronavírus-járvány

Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.

Az 1,3 millió fontos alapfizetés 650 százalékára növekedne Pascal Soriot elnök-vezérigazgató részvénybónusza az eddigi maximum 550 százalékról – számol be róla a Guardian, hozzátéve, hogy ezt több, a cégnél működő tanácsadótestület is ellenzi.

De nem ez az egyetlen változás: 200-ról 250 százalékra emelkedne a tervek szerint Soriot éves bónusza is az AstraZenecánál. Ezt is ellenzik a tanácsadó testületek, melyek arra biztatják a részvényeseket, hogy vétózzák meg ezt az "obszcén mértékű emelést".

A francia főnök több mint 15 millió fontot vágott zsebre tavaly és tavalyelőtt. Azért ilyen sokat, mert ő szervezte újra az AstraZeneca gyógyszerrészlegét. A részvényesek morogtak, de sikerült lenyomni a torkukon a nagy főnöki fizetést és bónuszt, ami pénz mellett részvény is jelentett.

Az Astra Zeneca szóvivője így nyilatkozott erről: "Mi az eredmények alapján fizetjük a főnököket. A részvényesek csaknem 300 százalékkal növelhették a bevételeiket az elmúlt nyolc évben. Így pedig nem csak a vezérigazgató járt jól.”

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?