Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Májusban a termék-külkereskedelmi egyenleg 65 millió euróval javult, és 2021 júniusa óta először mutat pozitív értéket.
Májusban az egy évvel korábbihoz képest az export euróban számított értéke 28, az importé 27 százalékkal nőtt – írja jelentésében a KSH.
A kivitel értéke 12 milliárd 116 millió eurót (4619 milliárd forintot), a behozatalé 11 milliárd 981 millió eurót (4560 milliárd forintot) tett ki. A termék-külkereskedelmi többlet 135 millió euró (59 milliárd forint) volt. Ez egyben azt is jelenti, hogy idén először, sőt 2021 júniusa óta először fordult pozitívba az ország külkereskedelmi egyenlege. A külkereskedelmi egyenleg áprilisban 523 millió euró mínuszban, márciusban 708 millió euró mínuszban volt.
Magyarország a kivitel 76, a behozatal 71 százalékát az EU tagállamaival bonyolította le.
Az év első öt hónapját tekintve az export összértéke 57,3 milliárd euró volt, míg az importé 58,7 milliárd euró. Az ország külkereskedelmi egyenlege így 1,5 milliárd euró mínuszban van.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.