Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A platform tulajdonosa elismerte, hogy sokat hibázik, de úgy véli, majd belejön.
A Twitter nem megy csődbe egyhamar tulajdonosa, Elon Musk szerint. A vállalatvezető egy podcastban a Sky News beszámolója szerint arról beszélt, hogy sikerült kordában tartani a kiadásokat, így már nem tartanak rohamtempóban a csőd felé.
A beszélgetést követően Musk azt írta, hogy a platform még nincs biztonságban, de nagyjából jó irányba halad, és még sok tennivaló van körülötte.
Azt is elismerte, hogy mivel még új a Twitternél, kezdetben sokszor „mellényúlhat”, de idővel egyre kevesebb hibát fog elkövetni.
Musk október végén vette meg a Twittert 44 milliárd dollárért, néhány héttel később pedig arra figyelmeztetett, hogy esetleg csődbe mehet. A „hatalomátvétel” óta egymást érik a botrányok a cég háza táján: előbb Musk kirúgta a korábbi vezetést, majd megpróbált megszabadulni a munkavállalók felétől, akiknek egy részét aztán kénytelen volt visszavenni. A sorozatos balhék és Musk kiszámíthatatlansága miatt elkezdtek elvándorolni a komolyabb hirdetők a platformról, a káoszt pedig azzal sikerült tetéznie az üzletembernek, a közösségi oldal felfüggesztette több, vele kritikus újságíró fiókját. Ebből még nagyobb botrány lett, a tulajdonosnak pedig visszakoznia kellett.
Elon Musk: Lemondok, amint találok valakit, aki elég hülye ahhoz, hogy elvállalja ezt a munkát
Nem tudni, hogy mi alapján válogat a platform vezetése a közösségi médiafelületek között, a kasza például elérte a Mastodont, a Facebookot és az Instagramot, de semmi baja a YouTube-bal, a Telegrammal, vagy a Weibóval.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.
Az osztrák Profil szerint van olyan olvasata is a történteknek, hogy Orbán Viktor gyengének látszik.
Teljesen rendben van, ha Orbán Viktor nem kér a Pride-ból, de ne erőltesse rá mindenkire az ódzkodását, csinálja a négy fal között. Vélemény.
„És ki hozta azt a törvényt?” – kérdezte a Tisza Párt elnöke.
Személyes profiljára posztolt erős véleményt.