Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A tanári szoba, Ilker Catak idei Oscar-díjra jelölt filmje morális kötéltáncról szól. Az iskola, mint filmek központi helyszíne, korábban is különleges történetek elmesélésére adott alkalmat. Ezekből idézünk fel néhányat.
Ruben Östlund, A szomorúság háromszöge és A négyzet rendezője azt mondja, bár kommunista anyja révén Marxnak is komoly szerepe volt a neveltetésében, nem tudja letagadni, hogy ma már ő is az általa keményen kritizált elit soraiba tartozik. A Lavina című filmjéből készült, most itthon is bemutatott színházi előadás kapcsán arról is beszéltünk vele, miért a jó erőben lévő férfiak élték túl főleg a Titanic süllyedését.
A dolgok bizonyos szempontból nem igen változtak itthon a hetven évvel ezelőtti állapotokhoz képest - a többi között erről beszélt Spiró György Veiszer Alinda műsorában.
Szentmiklósi Tamás, az önjellemzése szerinti „tanár, fordító és író (?)” évek óta Dörmögő című netes jegyzeteiben perel a világgal. Most összegyűjtötte írásait.
Forgatókönyvet, szinkronhangot is tud már generálni a mesterséges intelligencia, és elviekben már képes lehet arra is, hogy az elejétől a végéig összerakjon egy filmet. Nem csoda, hogy már Budapesten is rendeznek fesztivált az AI-filmeknek, amelyekből néhányat most mi is megmutatunk. Hogy mire képes 2024 elején a gép, arról pedig a fesztivál szervezőjét, alkotókat és Deák Kristóf Oscar-díjas filmrendezőt kérdezzük.
Krúbi elárulta egy interjúban, hogy nem gondolja, hogy tényező lenne a hatalom szemében, mert ha a kormány tényleg ki akarná őt csinálni, jobb eszközei is lennének rá "három Mandiner-cikknél".
Plagizálással vádolják Lasse Skyttet, aki – úgy tűnik – hivatkozás vagy forrásmegjelölés nélkül vett át máshonnan idézeteket a cikkeihez. Skytt gyakran írt a magyarországi viszonyokról, és az Orbán-rendszer működéséről Orbánland címmel még könyve is megjelent.
Elkészült a Karcag Kincse Művészeti és Konferencia Központ, amely a 2015-ös milánói világkiállításon szereplő, Sámándobként elhíresült magyar pavilon 4 milliárd forintért újjáépített változata. Varga Mihály pénzügyminiszter a város szülötteként adta át az épületet.
A zenészléttel járó életforma káros oldaláról, az alkoholfüggőségről beszélt Tátrai Tibor gitáros, zeneszerző. Akkor döntötte el, hogy leteszi a poharat, amikor egyszer a színpadon összeomlott a vérkeringése.
Kilövés címmel új nagylemezt jelentet meg Frenk, akit annak idején a Hiperkarma dobosaként ismerhettünk meg, ám most már hosszú ideje szólóelőadó – miközben láthatjuk többek közt a Budapest Bárban is. Az új nagylemezt megjelenés előtt csak itt, a hvg.hu-n lehet meghallgatni. De előbb olvassa el a vele készült interjút.
Az idei nemzeti ünnepen már tényleg bemutatják egy év csúszás után minden idők legdrágább magyar filmjét, a Most vagy sohát, amelynek most mutatták be végső előzetesét.