szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Immár 38. alkalommal adták át a Magyarország Alapítvány által életre hívott Magyar Örökség-díjakat a Magyar Tudományos Akadémián. A díjjal korunk, valamint a XX. század első felének legjelentősebb magyar teljesítményeit jutalmazzák.

Hámori József agykutató, a Magyar Örökség és Európa Egyesület bírálóbizottságának elnöke az ünnepséget megnyitó beszédében azt
mondta: a Magyar Örökség-díj mozgalomnak a fő célja, hogy "megismertesse a társadalommal (...) azokat a nemzeti értékeket, amelyek (...) modellként szerepelhetnek, ha a jövőt tervezzük".
   
Az elismerések odaítéléséről a Magyar Örökség és Európa Egyesület által felkért bírálóbizottság dönt, állampolgári javaslatok alapján.
   
Elismerést kapott "a magyarság megőrzésében kiemelkedő"  Sárospataki Református Kollégium. Az oklevelet és az aranyjelvényt Ábrám Tibor, a Tiszán inneni Református Egyházkerület főgondnoka és Dienes Dénes, a kollégium közigazgatója vette át.
   
Magyar Örökség kitüntető címet kapott Olofsson Placid atya, Váradi Péter Pál fotóművész és Borsa Gedeon, az Országos Széchényi Könyvtár nyugalmazott könyvtárosa, könyvtörténész. Posztumusz Magyar Örökség-díjas lett Csík Ferenc úszó olimpiai bajnok, Fülei-Szántó Endre nyelvész és Zsögödi Nagy Imre festőművész.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!