szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az utolsó rész május 19-én kerül a mozikba, majd George Lucas rendező-producer istenhozzádot mond a műnek, amelynek köszönhetően egész birodalmat tudott kiépíteni.

© AP
A végső epizódben 1650-en dolgoztak, köztük 65 valódi és 42 digitális szereplő - írja az olasz La Repubblica című napilap. "A harmadik rész volt a hiányzó láncszem az egész sagában. Most a kört bezártuk. A második és a harmadik rész együtt az apák és a fiúk története. Olyan, mint egy nagy XIX. századi regény egy korszak végéről, mint amilyen a Buddenbrook-ház volt" - mondta Lucas, aki 1972-ben még filmiskolásként véste fel kis noteszébe a Csillagok háborújáról szóló első feljegyzéseket.
   
A harmadik rész a hős Anakin Skywalker Darth Vaderré válását és pokolra jutását meséli el. A történet a Mustafat planétán játszódik, egy működő vulkánok pusztította bolygón. 2001-ben az éppen akkor kitört Etnáról készítet felvételeket integrálták a filmbe. De Ausztráliában, Kínában, Thaiföldön, Svájcban, Angliában, Tunéziában is készültek felvételek digitális kamerákkal.
   
A filmen két évig dolgoztak, 2300 jelenet van benne, mindegyikben legalább egy különleges effektus, ami rekordnak számít. A forgatás és az utómunkálatok 115 millió dollárba kerültek, de ehhez még hozzájön legalább 80 millió a reklám, a sajtó és a forgalmazás költségeként.
   
A Csillagok háborúja forradalmasította a sci-fi világát, a különleges effektusékét, miután az évek során mindig alkalmazta a legújabb technológiákat. A filmet sokan bírálták, mert felelősnek tartották a kortárs film hanyatlásáért és a közönségízlés infantilizálásáért. Egyes kritikusok szerint a McDonald,s-jelenség ismétlődött meg vele. "Buck Rogers, a 2001.
Űrodüsszeia, Flash Gordon és James Bond kombinációjára gondolva alkottam meg a Csillagok háborúját. Aztán egy komolyabb történet lett belőle. Ez az utolsó rész határozottan sötét, egy apáról szól, aki rossz útra tévedt. Tragikus történet. Sok van belőlem is ezekben az alakokban. Nagyon szerettem volna Han Solo lenni, de a valóságban jobban hasonlítok a Skywalkerekhez, a jóban és a rosszban is" - vallotta meg a rendező.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Hárs Géza Kult

Avítt jövővíziók, vadonatúj kultuszok

Az „Orion: a Visszatérés” című film magyarországi bemutatója körül szervezett Orion-napon még a tévésorozat elhíresült táncait is előadták. Azokat, amelyeket a hatvanas évek NSZK televíziós filmipara futurisztikusnak gondolt, ma már azonban inkább csak viccesek. Erre nem gondolhattak a sorozat egykori készítői, ám arra sem, hogy az avítt Orion azonban időközben kultikus lesz, akárcsak a monstre űr-eposz, a Star Trek.