Roger Waters a mexikói-amerikai határnál adná elő a The Wallt

A zenész egyszer már elvitte a berlini falhoz erősen politikus műsorát, most újra szimbolikus helyen koncertezne.

  • hvg.hu hvg.hu
Roger Waters a mexikói-amerikai határnál adná elő a The Wallt

A mexikói-amerikai határon szeretne koncertezni Roger Waters, aki ezzel Donald Trump tervezett fala ellen tiltakozna. Waters nem először emelei fel hangját az új amerikai elnök nézetei ellen, hiszen a Desert Trip fesztiválon például a koncertje közbeni vetítéseken fasiszta vezetőkhöz hasonlította Trumpot. Később Hitler hatalomba kerüléséhez hasonlóan veszélyesnek titulálta Trump politikájának népszerűsödését.

"A zene az egyik legjobb kifejezési módja a hatalommal szembeni ellenállásnak. A zenészek alapvető joga, hogy véleményt formáljanak" - nyilatkozta Waters, aki 1990-ben hasonlóan szimbolikus módon Berlinben, pár hónappal a fal leomlása után is előadta híres lemeze dalait.

Waters a koncert mellett egy önálló szólólemezre készül idén, amit egy nyári amerikai turnéval támogat majd meg. Sőt, egy másik interjúban egy lehetséges Pink Floyd-reunion lehetőségét sem zárta ki.

Rejtélyes holttest Sopron közelében: hidegvérrel kidobták a repülőből, hogy megszerezzék vagyont érő briliánsait

Rejtélyes holttest Sopron közelében: hidegvérrel kidobták a repülőből, hogy megszerezzék vagyont érő briliánsait

Megélhetési gondokkal küzdöttek az ügyvédek, orvosok és mérnökök Magyarországon, sokan pedig biciklikölcsönzésből próbáltak meggazdagodni, kevés sikerrel. Száz éve derült fény az első légi rablógyilkosságra Magyarországon, a tízéves szökevény Robinzonokat pedig jugoszláv katona fogta el a határ túloldalán. Az 1925. nyári újsághírekből az is kiderül, hogy vádlottak és elítéltek is személyiséget cseréltek a börtönben.