Free SZFE
Egyre nagyobb az ellenállás a hallgatók és a tanárok részéről a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) autonómiájának csorbításával szemben a kormány döntése miatt, miszerint az egyetem alapítványként működhet tovább Vidnyánszky Attila vezetése alatt. Az SZFE körül kialakult szolidaritási mozgalomhoz egyre több világhírű művész csatlakozik, Vidnyánszkyék mégsem tágítanak. Az SZFE-botrány legfrissebb fejleményeit cikksorozatunkban követheti.
Ahogy korábban megírtuk, hétfőn az erzsébetvárosi polgármester átadott egy Damjanich utcai épületet a Freeszfe Egyesületnek, de a Fidesz szerint azt valójában egy zeneiskolának szánták. A zeneiskola megdöbbenésének adott hangot az ügy kapcsán, az önkormányzat azonban azt mondja, nem született olyan határozat, amely az ingatlant nekik ítélte volna. A Freeszfe Egyesület egyébként nyílt pályázat útján nyerte meg az épület bérleti jogát, és ők voltak az egyedüli pályázók - erről itt írtunk bővebben.
A hír apropóján közleményt adott ki a Freeszfe Egyesület, ebben azt írják, felvették a kapcsolatot a Molnár Antal Zeneiskola vezetőivel, miután tudomásukra jutott a tankerület által fenntartott zeneiskola hátrányos helyzete és korábbi kötődése az egyesület nyílt kiírás útján megpályázott és friss önkormányzati döntés értelmében bérbe vett épületéhez.
A Freeszfe Egyesület jelen pillanatban nem látja lehetőségét a konkrét ügy megoldásában való szerepvállalásra, ugyanakkor igyekszik tovább tájékozódni a körülményekről, és saját története fényében morális kötelességének tartja az előző évtizedek Színház- és Filmművészeti Egyeteméhez hasonlóan kizsigerelt és magára maradt állami fenntartású intézményekkel való párbeszéd kezdeményezését. A magyarországi művészetoktatás autonómiájának helyreállításához elengedhetetlen, hogy az atomizált alkotótársadalom sorsára hagyott közösségei egymásra találjanak és együttműködjenek
- tették hozzá.
Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: