szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Sok trükköt bevetettek, hogy a jogtulajdonosnak ne tűnjön fel az átverés, pedig olyan is volt, hogy az Egyesült Államokból Budapestre jöttek ellenőrzésre.

Vágó István – abban bízva, hogy a dolog már nem büntethető – bevallotta: engedély nélkül átalakította a kilencvenes évek egyik legsikeresebb vetélkedőjét, a Mindent vagy semmit! című műsort. A Magyar Televízióban 1993-tól, majd a TV2-n 1997-től futó kvíz egy 1964 óta a mai napig létező amerikai műsor alapján készült, de a magyar változat sok mindenben különbözött az eredetitől.

„Elvben volt egy alaplicence, amit én nem voltam hajlandó egy az egyben megcsinálni. Jeopardy: ez az eredeti amerikai címe, és én azt átalakítottam” – mondta Vágó István Az első influenszerek című online műsorban a Blikk tudósítása szerint. Hozzátette: a magyar fél ki is fizette a licencdíjat az amerikaiaknak, csakhogy a változtatásokat nem engedélyeztette velük.

Vágó arról is beszélt, milyen trükkökkel próbálták megtéveszteni az amerikaiakat. „Készítettünk havonta egy műsort a licencadónak, ami sosem került adásba, és azt úgy csináltuk meg, ahogy ők előírták, egyébként pedig csináltuk a sorozatot úgy, ahogy én akartam. A kettő között pedig szinte alig volt átfedés.”

Amikor pedig a jogtulajdonos ellenőrzésre érkezett az országba, forgatás közben gyorsan átálltak arra a formátumra, amelyet ők elvártak. Amikor pedig a magyar tévében este leadták a megváltoztatott műsort, a jogtulajdonosnak mindig esti programot szerveztek, például elvitték az Operába.

A magyar műsort gyártó cég vezetője ugyanakkor elárulta a Blikknek: „Amikor kint voltam New Yorkban a licenctulajdonosoknál, csak annyit mondtak, hogy vegyük úgy, mi azt nem láttuk. Magyarul: hallgatólagosan beleegyeztek a változtatásokba.”

Két hónapig úgy járt dolgozni, hogy titkolta a Vágó Istvánnál nyert millióit

Egyetlen játékos nyert Magyarországon fődíjat a klasszikus Legyen Ön is milliomos!-ban, ő pedig úgy látja, borzasztó egyszerű felkészülni egy műveltségi vetélkedőre, és a titkot is elárulja. A ma már nyugdíjas köztisztviselőt, Cserey Gábort kérdeztük, mit csinált a nyereménnyel, miért fontos a lexikális tudás, és hogy csalt-e az angol kollégája, akit a bíróság ítélt el, miután elvitte az ottani kvíz főnyereményét.

 

Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!