szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A Magyar Nemzet a címlapon is minden kontextus nélkül, kijelentő módban idézi hosszan az orosz elnököt.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Annyira fontosnak érezte Vlagyimir Putyin, a hágai Nemzetközi Büntetőbíróság által háborús bűnösnek nevezett orosz elnök ünnepi beszédének tartalmát a Fidesz elsőszámú nyomtatott üzenőfüzete, a Magyar Nemzet, hogy miután online már kedden beszámoltak róla, a szerdai számnak a címlapjára is tették, kiemelt helyre, közvetlenül a vezércikk után. A cikk kizárólag Putyin propagandáját idézi szó szerint anélkül, hogy bármiféle kontextusba helyezné azt, vagy akár annyit megjegyezne a névtelen szerző, hogy egyébként nem Oroszország áll támadás alatt, hanem Oroszország indított háborút Ukrajna ellen.

A cikk kijelentésként idézi, hogy Putyin szerint az ukrán nép „egy bűnöző rezsim túsza lett, amely kegyetlen és öncélú tervei tárgyáva tette”. Hozzáteszik: Putyin „hangsúlyozta”, hogy „a hőstettek és áldozatok kigúnyolása bűncselekmény és bosszúállás azok részéről, akik új hadjáratra készülnek Oroszország ellen”, de arra nem tesz utalást a szerző, pontosan kik és milyen hadjáratra készülnek „Oroszország ellen”, ahogy azt is kommentár nélkül idézik a címlapon, hogy Putyin szerint „valódi háború robbant ki szülőföldünk ellen”.

hvg.hu

Afféle „kontextusként” mindössze annyi hangzik el, hogy

Az elnök szavait éljenzés fogadta.

Mintha bármelyik ország vidám majálisáról lenne szó, a cikk lelkesen megemlíti azt is, hogy „A felvonuláson a résztvevők olyan orosz katonai eszközöket tekinthettek meg, mint a Boomerang páncélozott személyszállító jármű, az Iszkander-M rövid hatótávolságú ballisztikus rakétarendszer, T–35-85-ös harckocsik, vagy éppen az egyenruhába öltözött katonák ezrei.” Ugyanerről a legtöbb, a Magyar Nemzettől eltérően az orosz propagandát legalábbis némi szkepticizmussal kezelő lap, így a hvg.hu is azt írta: „Kevesebb katona volt a Vörös téren (8 ezer a tavalyi 11 ezerrel szemben), kevesebb volt a haditechnikai eszköz, nem voltak modern tankok, csupán egyetlen T-34-es, nem volt katonai felvonulás és az egész ünnepség rövidebb volt, mint az előző években.”

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gif-eket, videókat.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!