"Nálunk mindenki a saját gerincéből dolgozik" - reagáltak az SZFE hallgatói Vidnyánszky kijelentésére

A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) sok diákja elhatárolódott Vidnyánszky Attila azon kijelentéseitől, amelyeket az iskolát fenntartó alapítvány kuratóriumi elnöke tett november 15-én a Belvárosi Polgári Szalon vendégeként. Vidnyánszky egyebek mellett arról beszélt, hogy át kell hangolni az SZFE diákjait és az onnan kikerülők más gerincet fognak képviselni.












"Minden meg van már írva, ami nekem adatott" - ma 95 éves Lator László

"Bár előfordulhatna", hogy verset írjon, de életművét lezártnak tekinti Lator László tanár, költő, szerkesztő, aki már 40 is elmúlt, amikor megjelent első verseskötete. "Soha nem szégyelltem nevén nevezni a dolgokat", mondja szókimondóan erotikus verseiről, "Lehetséges minden szót úgy használni, hogy ne legyen cseppnyi trágárság se benne". Lator Kárpátalja szülöttjeként fokozott aggodalommal figyeli az ukrajnai eseményeket: "Szerintem vége a magyarlakta területeknek. Elmenekül, aki csak teheti.", mondja, a ma 95 éves Lator László. HVG-portré.