Ilyen volt, ilyen lett: így néz ki Fukusima az évfordulón - Nagyítás-fotógaléria
Egy éve, hogy Japán északkeleti partvidékét egy Richter-skála szerinti 9,0-es földrengés rázta meg, nyomában szökőár pusztított, a nukleáris katasztrófával is járó események alatt pedig több tízezren vesztették életüket, százezrek váltak hontalanná. Bár az újjáépítés folyamatosan zajlik, a károk elhárítása még hosszú évekig eltarthat. Hármas összeállításunk Japánból a cunami előtti, utáni és napjainkban látható állapotokról.
Elindítottuk Nagyítás Facebook-oldalunkat, ahol fotógalériáink mellett a fotós világ érdekességeiből válogatnak képszerkesztőink. Kövessenek minket a Facebookon is!
Felháborodás Japánban: kritikus fukusimai adatokat titkoltak el a hatóságok
Óriási a felháborodás Japánban, miután kiderült, hogy a kormányzat fontos információkat tartott vissza a helybeliektől, akik komoly radioaktív szennyeződésnek voltak kitéve a márciusi atomerőmű-balesetek miatt.
Szellemvárosok Fukusima körül: fél év képekben - Nagyítás-fotógaléria
A tavalyi év legszörnyűbb katasztrófája a fukusimai erőmű környezetében okozta a legnagyobb pusztítást. A szökőár által megrongált atomerőmű körül épült városok elnéptelenedtek, a szennyezett környékre vezető utakat lezárták. Az üresen maradt házak között kóbor állatok élnek, az egykori lakosság elhelyezése a katasztrófa óta megoldatlan. David Guttenfelder, az AP fotóriportere a National Geographic megbízásából fotózza a környéket a katasztrófa óta. Az ő képeiből válogattunk.
Eltűnt az élet a fukusimai erőmű közeléből – Nagyítás-fotógaléria
A hetvenezer fős Odaka városa volt a legközelebbi település a megsérült fukusimai erőműhöz. A nukleáris baleset után teljes lakosságát evakuálták, Odaka Pripjatyhoz hasonló szellemvárossá változott. Életnek szinte nyoma sincs az utcákon, nem is valószínű, hogy a lakosság egyhamar visszatérhet a radioaktív sugárszennyezett területre. David Guttenfelder, az AP hírügynökség fotósa a romeltakarítást végző katonákkal járta be a kihalt területet.