szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Ausztrál kutatók vizsgálatai szerint azok a csecsemők, akiket hat hónapnál tovább szoptattak, sokkal jobb mentális egészségnek örvendhettek egész gyermekkoruk alatt, mint azok a társaik, akiket kevesebb, mint hat hónapig szoptattak – írja a Newstarget.com.

© Dripnet
A Western Australia Egyetem kutatói több mint 2500 ausztrál gyermek növekedését és fejlődését vizsgálták meg az elmúlt 16 évben. Kiderült, hogy azok a gyermekek, akiket anyjuk hat hónapnál kevesebb ideig szoptatott, 52 százalékkal nagyobb eséllyel mutattak valamiféle mentális zavart két éves korukban. Hatéves korukra ez az arány 55 százalékra növekedett. Nyolcéves korukban már 61 százalékuk volt túl agresszív vagy antiszociális, 10 éves korukra viszont mindössze 31 százalékuknál jelentkeztek viselkedési zavarok.

A kutatást vezető dr. Wendy Oddy szerint azok a gyermekek, akiket hat hónapnál tovább szoptattak, sokkal kevésbé hajlamosak a depresszióra, aggodalmaskodásra és sokkal kevésbé zárkózottak.

Az anyatej bioaktív összetevői nagyon fontosak az agy gyors fejlődésében a gyermek első egy évében. „A vizsgálatok során figyelembe vettük a szülők szociális hátterét, iskolázottságukat, elégedettségüket, és azt is, hogy hogyan működik a családjuk. Mindezekkel együtt azok a gyermekeknek, akiket hat hónapnál tovább szoptattak, sokkal kevesebb mentális problémával kellett szembenézniük” – mondta Oddy.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Plázs

Kevés magyar anya szoptatja gyermekét

Magyarországon még mindig kevés édesanyja táplálja természetes úton gyermekét, az anyáknak csak 58 százaléka szoptatja csecsemőjét - közölte az Egészségügyi Minisztérium szakállamtitkára.