A miniszter - az ügyben elrendelt belső rendőri vizsgálat eredményére hivatkozva - azt mondta: a rendőrség megfelelő létszámban biztosította a mérkőzést, az előkészítés során helyesen járt el, jól kezelte a megvadult tömeget, de azok az intézkedések hiányoztak, amelyek a rendzavarásban részt vevők helyszíni felderítéséhez, előállításához kellettek volna.
Draskovics Tibor hangsúlyozta: nem arról van szó, hogy azok, akik ott súlyos bűncselekményeket elkövettek, megúszhatnák ezt. A rendelkezésre álló videofelvételeken jól látszik, kik gyújtották fel a széksorokat, kik dobáltak ezt-azt a pályára és a rendőrökre. A rendőrök a következő "didergős hajnalokon jó néhány lakásajtón fognak bekopogtatni és invitálják meg hosszabb beszélgetésre azokat, akik ott nem bírtak magukkal" - tette hozzá.
A miniszter beszélt arról is, a rendőrségnek szeptember óta jogszabályi felhatalmazása van arra, hogy megtiltsa egy futballmérkőzés megtartását, ha ezt szükségesnek tartja. Felhívta a figyelmet arra: a következő Ferencváros-meccs szerdán lesz, s "a rendőrség komolyan mérlegelni fogja, hogy a szombati tapasztalatok alapján megvannak-e a rendezvény megtartásának feltételei". Arra a kérdésre, hogy döntött-e már erről a rendőrség, Draskovics Tibor azt mondta: nem tudja, elképzelhető, hogy a rendőrség - amelynek ebben az ügyben hatásköre van - már határozott.
Ugyancsak kérdésre válaszolva közölte: szerinte annál nagyobb büntetés, hogy egy meccset nem lehet megtartani, kevés van. Az ügyben felállított nyomozócsoporttal kapcsolatban Draskovics Tibor emlékeztetett arra: kezdeményezésére úgy módosult a büntető törvénykönyv, hogy öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntethetőek azok, akik egy tömegrendezvényen csoportosan követnek el a garázdaságot. Mint hozzátette, az ötéves szabadságvesztés elvileg lehetővé teszi a titkosszolgálati eszközök törvényes alkalmazását, de nem tiszte tudni azt, hogy a rendőrség a konkrét ügyben milyen eszközöket használ.
Kiemelte, megköveteli a rendőrségtől, hogy minden rendelkezésére álló törvényes eszközzel derítse fel, kik ezek az emberek - ha vannak ilyenek -, kik a felbujtóik és állítsa őket bíróság elé. Közlése szerint nem véletlen, hogy a BRFK-n belül a szervezett bűnözéssel foglalkozó részleg kapta ezt a megbízást, mert az a feltételezés, hogy komoly szervezőmunka áll ezeknek az akcióknak a hátterében. A miniszter úgy fogalmazott: rendet fognak tartani a stadionokban is, a sporttörvény módosítása ehhez minden jogszabályi feltételt biztosít.
"Ha Orbán Viktornak vannak új javaslatai, természetesen azokat is készséggel befogadjuk, ő ismert futballszakértő" - közölte a miniszter, aki ehhez hozzáfűzte: úgy látják, hogy a jogi eszközök rendelkezésre állnak. Draskovics Tibor szerint a szervezőkön a felelősség: aki sporteseményt szervez, annak gondoskodnia kell az esemény biztonságáról. "Az nem megy, hogy az adófizetők finanszírozzák azt, hogy például egy ilyen Fradi-meccs esetében majdnem ezer rendőr dolgozik ott és kockáztatja az életét azért, mert néhányan nem bírnak magukkal" - mondta a miniszter.
Az FTC-DVTK mérkőzés szombaton a 65. percben - a vendég együttes 3-1-es vezetésénél - szurkolói rendbontás miatt félbeszakadt.
Fradi-botrány: fegyelmi indul három rendőri vezető ellen
Fegyelmi eljárást indított Budapest rendőrfőkapitánya két rendőri vezető ellen a múlt szombati Ferencváros-Diósgyőr labdarúgó-mérkőzésen történtek kapcsán - jelentette be Draskovics Tibor igazságügyi és rendészeti miniszter a keddi kormányszóvivői tájékoztatón.

Trump 50 napot adott Putyinnak a tűzszünetre, különben jönnek a 100 százalékos másodlagos vámok
Megtaláltuk Lázár János közel 200 milliós, eddig homályos extrabevételének forrását
Lázár szerint korrupt és hazug az Index
Publicus: Szoros a verseny a Fidesz, a DK és a Tisza között az első egyéni választókerületi kutatásban
Indiana Jones forog a sírjában, és ezt épp Guy Ritchie érte el
Bejelentették: határozott időre fog szólni a kormány 3 százalékos lakáshitele
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
Németek és papírnémetek harca: a betiltás küszöbén Orbán Viktor szövetségese
Meghalt Schmuck Andor
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
75 napos csúszás is jöhet egy adásvételben – megjelent az önazonossági törvény részletszabályozása
Maja T. úgy döntött, hogy abbahagyja az éhségsztrájkot
14 kilót fogyott a német aktivista.
Már nem pusztán elméleti kérdés, hogy eleshet-e Ukrajna
Ukrajna-szakértő: Egy kamu Facebook-profiltól indultak a hírek Sebestyén József halálának körülményeiről
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.