A Fidesz a szerencsejátékok adójából támogatná a sportot

A Fidesz kormányra kerülése esetén az összes állami szerencsejátékból befolyó adó meghatározott százalékával támogatná a magyar sportot.

  • hvg.hu hvg.hu
A Fidesz a szerencsejátékok adójából támogatná a sportot


Ezt Bánki Erik, a sport- és turisztikai bizottság fideszes elnöke jelentette be kedden a testület ülésén, ahol téma volt, hogy a magyarországi sportfogadásokból, illetve szerencsejátékokból befolyó pénzből mennyit juttat vissza az állam a sport támogatására. A Szerencsejáték Zrt. írásos tájékoztatása szerint a cég 2008-ban a totó, a góltotó, a tippmix és a tippmax játékok bevételéből a költségvetésbe összesen 3,3 milliárd forintot fizetett be adóként, ezt később a sport támogatására fordították. Ezen kívül a társaság a szponzorációs keretéből évi 230 milliót juttat a magyar sportnak.

Bánki Erik elmondta: az a tervük, hogy ha kormányra kerülnek, a brit példa nyomán az állami szerencsejátékokból, tehát nem csak a sportfogadásokból, hanem a számsorsjátékokból befolyó adó egy fix százalékából kívánják a magyar sportot államilag finanszírozni. Ezzel visszaállítanák a sporttörvény 2004-es módosítása előtti állapotot. Példaként említette, hogy az ötös lottó játékadójának 90 százalékát fordítják jelenleg a kultúra támogatására.

Bánki hozzátette, a sport támogatására szánt összeg nagy részét közvetlenül a Magyar Olimpiai Bizottság kapná, s osztaná el. Elhangzott az is, hogy a külföldi internetes sportfogadás-szervezők egyetlen forint adót vagy járulékot sem fizetnek be a magyar államkasszába, sok esetben még a cégek központja sem ismert. Árvai Csaba, a Pénzügyminisztérium főosztályvezetője szerint összehangolt uniós együttműködés nélkül nem lehet hatékonyan fellépni az online szerencsejáték-szervezőkkel szemben.

Orbánék lopva az egyénre terhelik a kockázatokat, és piacosítják a családpolitikát 

Orbánék lopva az egyénre terhelik a kockázatokat, és piacosítják a családpolitikát 

Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket az emberekre a Pride miatti blamázs óta, hátha ezzel szavazókat nyer vissza. Pedig ezek a támogatások valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából, és az egyénre próbál hárítani minden felelősséget – mondja Kramarics Szandra, a HUN-REN Társadalomtudományi Kutatóközpont kutatója.