Átveheti a tabletták helyét az agydopping

Síugrókon tesztelik, hogy növelhető-e a teljesítményük az agy elektromos serkentésével.

  • MTI MTI
Átveheti a tabletták helyét az agydopping

Az Egyesült Államok Sí- és Hódeszka Szövetsége teszteli síugrók teljesítményén az agy elektromos serkentésének hatásait. Azt ellenőrzik, hogy tudják-e "élesíteni, fejleszteni a tudásukat".

Más kutatások szerint az agyi stimuláció csökkentheti a sportolók fáradtságérzetét, illetve lerövidíthető a sérülések utáni rehabilitációs időszak. Az agydoppinggal az agyban új idegkapcsolatok létesülhetnek, ezáltal javulhat bizonyos technikák elsajátítása, hogy mielőbb készségszinten tudja használni őket a sportoló.

Egyelőre nem lehet tudni, hogy kell-e félni az agyi doppingolástól – jelzik a Nature Magazine-ban közölt tanulmányokban.

A Nemzetközi Sportújságíró Szövetség emlékeztetett, hogy az elmúlt hetekben ismét vezető téma lett a dopping a sportban. Most a meldonium a "főszereplő", és a gyógyszergyártóknak egy-egy sztár, például Marija Sarapova orosz teniszező lebukása a legjobb reklám. Ezt támasztja alá Ben Johnson kanadai sprinter 1988-as szöuli sztanozolol-ügye, aminek hatására az amatőrök körében is ugrásszerűen megnőtt az anabolikus szteroidok használata.