A Pázmány Péter Katolikus Egyetemen etikai eljárás folyik a Pszichológiai Intézet három oktatója ellen, amiért a június 28-i Pride-felvonulás előtt megjelent egy cikkük a melegek kirekesztéséről és a szivárványcsaládokról a HVG-n – tudta meg a 444.hu. A cikk szerint „etikai vétség elkövetésének gyanújával” fegyelmi eljárást indítottak a három pszichológus ellen, kedden volt az első meghallgatás.
Egy keresztény szellemiségű egyetem oktatóiként és pszichológusként valljuk: minden szeretetre épülő kapcsolat egyenértékű címmel Kengyel Judith Gabriella, Szondy Máté és Zsila Ágnes, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Pszichológiai Intézete pszichológus oktatói arról írtak a HVG-n, hogy tudományos bizonyítékok szerint a szeretetteljes család fontosabb a gyerekeknek, mint a szülők neme.
A szerzők írásukban rögzítették: „Legyen szó a Pride betiltásáról vagy a homoszexualitásra utaló könyvek befóliázásáról, a jogkorlátozások visszatérő indoka a gyermekek védelme. Ezzel szemben számos kutatás igazolta, hogy az azonos nemű és a heteroszexuális párok gyermekei között nincs különbség az általános egészségi mutatók, a tanulás, az érzelmi nehézségek és az azokkal való megküzdés terén.”
A cikk szerzői szerint egy 40 kutatást átfogó tanulmány szerint nincs különbség azonos és különböző nemű párok gyermekei között az iskolai teljesítményben, az intellektuális és társas fejlődésben, sem pedig a pszichés egészségben. Kiemelték még, hogy a tudomány szerint a családtagok közötti bizalom, támogatás és a család által megteremtett biztonságos, szeretetteljes légkör fontosabb egy gyermek érzelmi, intellektuális és társas fejlődésének alakulásában, mint önmagában a szülők neme.