Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az androidos fejlesztők ezentúl dönthetnek, hogy letiltják-e az alkalmazásuk használatát akkor, ha a felhasználó nem hivatalos forrásból szerezte be azt.
Még fejlesztője számára is váratlanul lett fölöttébb népszerű egy évtizede a Flappy Bird nevű, régi időket idéző, „nintendós grafikájú” játék. Ömlött is hozzá a pénz, azonban a fiatalember nem tudta kezelni a helyzetet, és inkább kivette a játékot az alkalmazásboltokból. Most viszont új életre kelhet az addiktív madaras játék, igaz, már mások állnak mögötte.
Kanadai mérnököknek sikerült egy olyan sótalanító berendezést készíteniük, ami napelemmel működik, így a környezetet sem szennyezi, ráadásul 93 százalékos hatékonysággal dolgozik.
Svéd kutatók a Földtől mintegy 180 fényévre található vörös óriáscsillagot, az R Doradust tanulmányozták, ami közelebb vihet ahhoz, hogy megértse a tudomány, miként működik a Nap.
A dinoszauruszok eltűnését megelőző, késő kréta időszakba engednek betekintést azok a különleges leletek, amelyeket Botfalvai Gábor, a HUN-REN-MTM-ELTE Paleontológiai Kutatócsoport tudományos munkatársának vezetésével tártak fel az erdélyi Hátszegi-medence területén. A leletanyag a tudományra nézve legalább két új fajt reprezentál, azonban ezek besorolása még folyamatban van.
Az elmúlt hetekben vélhetően sokan gondolkodtak azon, ami ausztrál kutatóknak valamivel korábban eszükbe jutott: hol a határa az emberi hőségtűrő képességnek?
Sikeres volt a legelső űrséta, amely egy privát űrmisszió keretein belül ment végbe. Ketten is elhagyták a SpaceX Dragon űrhajóját, igaz, nem egyszerre, és nem is engedték el a korlátot.
Az ausztrál kormány a Meta globális adatvédelmi igazgatóját, Melinda Claybaugh-t kérdezte arról, gyűjti-e a cég a felhasználók adatait a mesterséges intelligencia képzéséhez. A válasza mutatja meg igazán, milyen komoly védelmet nyújt az európai adatvédelmi törvény a felhasználóknak.
A Jupiter egyik legnagyobb holdja, az Io felszínének egy részén 1997-ben még egy sík területet lehetett látni, mostanra azonban egy méretes vulkán emelkedett ki a talajból.
Már javában tart a Polaris Dawn-küldetés, és rövidesen a legfontosabb része is elkezdődik: a legénységből ketten elhagyják az űrhajót egy űrséta erejéig.
A szerencsésebbek megúszták apróbb kellemetlenségekkel, de akik mellé nem állt be Fortuna, azoknál egyenesen használhatatlanná vált a Honor 70 Lite a legutóbbi frissítés telepítése után. Megkerestük az ügyben a gyártót.
A NASA mérnökeinek le kellett kapcsolniuk a Voyager–1 űrszonda egyik hajtóművét, mert eltömődött az üzemanyagcsöve. A feladat azonban nem volt egyszerű.
A légszennyezettségnek számos káros hatása ismert, de van valami, amire talán kevesen gondolnának: egy friss kutatás szerint még a villámcsapások számát is növelheti.
Legújabb podcastunkban egy esettanulmányt mutatunk be, ahol megismerhetjük, hogy milyen is a gyakorlatban az intralogisztikai robotizációs fejlesztés. Vendégeink elmondják, hogy milyen lépések előzik meg a legmodernebb gépek telepítését, mennyi időt vesz igénybe az implementáció, a dolgozók betanítása, milyen teszteknek vetik alá a robotokat a próbák során, valamint azt is, hogy milyen módon adnak nevet az új gépeknek a logisztikai munkatársak.
Wetland-vírus, röviden Welv – így nevezték el kínai tudósok azt a fertőzést, amit alapos vizsgálatok után számos, kullancscsípés után megbetegedett ember vérében kimutattak. Súlyos tüneteket okozhat, és úgy tűnik, képes lehet életveszélyes állapot előidézésére is.
Amerikai kutatók az 1990-es évek második felében egy kísérlet mellékes eredményeként azt tapasztalták, hogy az általuk használt fényimpulzus a 299 792 km/s helyett 61,2 km/h-val halad. Később meg is állították.
A tervek szerint 2030-ra készülhet el a Fugaku Next nevű szuperszámítógép, ami 1000-szer erősebb lenne a mai legerősebb ilyen gépekhez képest. A használata előtt azonban van egy igen komoly akadály.
Az ügyészségi indítványnak abban is helyt adott a nyomozási bíró, hogy a végrehajtás helyéül az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetet jelölte ki.