szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Valentin napi pajzánkodás mellett a levélszemetelők kínai szerencsejátékban utaznak februárban, és persze politizálnak. Olyan álcímeket használtak, mint „Friss hír: Az Egyesült Államoknak nincs többé elnöke”, vagy „Obama halott, mi lesz az országgal” – derül ki a Symantec februári jelentéséből.

Obama él és virul
A cég februári állapotjelentése szerint a levélszemét aránya az elmúlt néhány napban az összes e-mail 79 százalékát tette ki. A McColo vírus leállítása után mindenki abban a hiszemben élt, hogy a szemét özöne megállítható. A spammerek azonban egyre ügyesebben használják fel a fő társadalmi tendenciákat és az érdekes eseményeket a levélszemét terjesztésére.

A spammerek a kínai szerencsejáték-szenvedélyt is levélszemét terjesztésére használják. Mivel Makaó az egyetlen hely Kínában, ahol engedélyezett a szerencsejáték, a hazardírozás rajongóinak fáradságos és drága utakat kellett megtenniük, hogy szenvedélyüknek hódolhassanak. De ez ma már a múlté – legalábbis ezzel kecsegtetnek a spammerek.  A levélszemetelők otthonról űzhető, internetes szerencsejátékra buzdítják áldozataikat. Mivel a szerencsejáték nagy üzlet Makaón, nagyon valószínű, hogy a kínai nyelvű levélszemét új tendenciájának vagyunk szemtanúi, a netes szerencsejáték-hirdetések formájában. Az üzenet nagyon hasonlít az eddigi csalásokéhoz, egy szoftvercsomagot kell letölteni és regisztrálni egy számlát. Ezzel önműködően ingyen játékpénzt vagy ajándékpontot kapnak – és persze egy csomó gondot és bajt a nyakukba, ha bedőlnek a csalóknak.

A közelgő Valentin nap és Barack Obama beiktatása is jó talaja a levélszemét terjesztésének. A Valentin nap kihozta a levélszemetelőkből a pajzánságot.

Ilyen tárgysorokkal lehet találkozni: ”Increase your length, the best Valentine's gift” (Növeszd meg a fickót, ez a legjobb Valentin-ajándék!) vagy ”Show of your length for Valentine's day” (Mutasd meg Valentin napra, mekkora legény vagy!).

Barack Obama beiktatása is kihagyhatatlan esemény volt a levélszemetelőknek. A politikai témák tárgysorbeli megnyergelése mindig bejön a legkülönbözőbb közönségeknél. Olyan álcímeket használtak, mint „Friss hír: Az Egyesült Államoknak nincs többé elnöke”, vagy „Obama halott, mi lesz az országgal”.

A vállalat arra figyelmezteti az internetezőket, hogy ha ismeretlentől vagy magát egy bizonyos cég képviselőjének kiadó személytől kapnak hasonló e-mailt, vagy ha az a fentiekhez hasonló tárgysorral érkezik, semmiképpen se nyissák ki.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Hi5-megoldás: hogyan ne kapjunk spamet barátainktól?

Az elmúlt hónapok spambotrányai között szerepel a Hi5 közösségi oldal agresszív hirdetőkampánya. Az oldalon regisztráció után meg kell adnunk emailcímünket és az ahhoz tartozó jelszót, amely után a Hi5 minden ismerősünknek elküld egy barátkérő emailt. Keveseknek tűnik fel azonban, hogy ezt a lépést minden kellemetlenségével együtt ki is hagyhatjuk életünkből.

hvg.hu Tech

Lekapcsolták a szolgáltatót, 50 százalék alá esett a spamarány

Korábban sohasem látott szintre esett vissza a világ spamáradata az FBI akciójának köszönhetően, amelynek során lekapcsolták a gyermekpornóval és vírusterjesztéssel megvádolt McColo szolgáltatót, amelynek ügyfelei között a legnagyobb amerikai spammerhálózat tegjai is megtalálhatóak voltak.

MTI Tech

Oroszországból érkezett a legtöbb spam tavaly

A legtöbb spam Oroszországból érkezett tavaly a világháló orosz nyelvű részén, és ezen mintegy 150-200 millió dollárt kerestek a feladók - derül ki a Kaspersky nevű komputerbiztonsági cég éves jelentéséből.

Vállalkozás

Spam kontra e-mail marketing: pontosan mi is a különbség?

A spamkérdés lassan az online marketing egyik legégetőbb problémájává válik. Egyrészt a felhasználók mindennapjait keseríti meg, másrészt azokat a vállalkozásokat gátolja, amelyek hatékonyan szeretnék alkalmazni az e-mail marketinget. Mi a megoldás?

hvg.hu Tech

Visszafogja a spameket az amerikai Szabó család

Rádióműsorokból kivett beszédmintákat használ az az internetes ellenőrzőrendszer, ami a gyengénlátókat ellenőrzi: tényleg emberek ülnek a monitor előtt vagy olyan programok, amelyeket a spamküldők használnak adatgyűjtésre.

hvg.hu Tech

Ha nem elég a spam, jön a spit is

Újra felhívták a figyelmet az internetes telefonbetyárkodásra a német Fraunhofer SIT intézet munkatársai. Elmondásuk szerint ha nem vigyázunk, hajnal négykor is kelthet minket Viagrát ajánló automatizált telefonhívás - arra azonban nem tértek ki, hogy hányan alszanak el a statisztikák szerint bekapcsolt számítógép mellett éjszakánként.