szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Amerikai termékenységi szakértők szerint a 22 évvel ezelőtt lefagyasztott spermából március 4-én született egészséges baba valószínűleg megdöntötte az eddig fennálló rekordot.

Az első baba, aki az úgynevezett intracitoplazmatikus spermainjekció segítségével született, 1992-ben jött a világra. A módszer lényege, hogy laboratóriumi körülmények között válogatott spermiumokat fecskendeznek a petesejtre – magyarázták a UPI-nak a charlotte-i székhelyű Reproductive Endocrinology Associates szakértői.

A UPI értesülései szerint a 38 éves Chris Biblist 13-18 éves kora között kezelték leukémiával. 1987-ben, amikor 16 éves volt, családja bátorítására lefagyasztatta a spermáját. A már 20 éve tünetmentes Biblis tavaly májusban kereste fel feleségével együtt a cég vezetőjét, dr. Richard L. Winget, hogy gyermekük születhessen.

„Az első injekció után sikerült megtermékenyíteni a petesejtet a ma már rutinnak számító módszerrel” – írta Wing a UPI-hoz akkor eljuttatott közleményében. „Minden okunk megvan rá, hogy reménykedjünk egy egészséges baba születésében.” 

Stella Biblis végül 2009. március 4-én született meg, teljesen egészségesen, ezáltal valószínűleg megdöntve az eddig fennálló rekordot.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Tech

Gátolja a spermaképződést a kóla - vagy serkenti

Átlagosan húsz centivel messzebbre ugranak a kutyákon élő bolhák, mint a macskákon lakók – egyebek közt ezért a tudományos felfedezésért adtak az idén IgNobel-díjat az Egyesült Államokban. Az elismerést kapók között magyar is akad: Tóth Ágota, aki a nyálkagombák „gondolkodását” kutatta egy japán csoporttal.

MTI Shake

Orrszarvú bőréből nyernek spermát

Az északi fehér orrszarvút próbálják megmenteni a kihalástól egy új klónozási módszerrel a Skót Királyi Zoológiai Társaság és az Edinburghi Egyetem kutatói.

Bari Máriusz Tech

Beragadhat a spermától a fogamzásgátló hereszelep

Rádiójelekkel irányított fogamzásgátló implantátumon dolgoznak ausztrál kutatók az adelaide-i egyetemen. A beültetés alternatívának tűnik a férfiak által használható egyetlen módszer, a vaszektómia mellett, amely legtöbbször teljes potenciavesztéssel jár.