Az újság "amerikai forrásokból" értesült arról, hogy a 90 perces dokumentumfilm alapjait képező kutatás eredményei május 19-én New Yorkban válnak nyilvánossá. A műsor fő szenzációja a kihalt adapiféle főemlősök egy 37-47 millió éves példányának teljes csontváza, amelyet egy Frankfurt közeli lelőhelyen találtak. A ma élő makikhoz (lemur) hasonló állat a dokumentumfilm szerint azonban nemcsak egy sok főemlős közül, hanem egyenesen az a csoport, amelyből a ma élő majmok, emberszabásúak és emberek kifejlődtek.
Philip Gingerich, az amerikai Paleontológiai Társaság elnöke megerősítette, hogy tanulmányozta a "lenyűgözően teljes" csontvázat, és hogy kutatásaikról a Public Library of Science című tudományos folyóiratban készülnek beszámolni. Nem tagadta azt sem, hogy beszélt Attenborough-val is az elvégzett kutatásról.
Az őslénykutatók és evolúcióbiológusok egybehangzó véleménye szerint a felfedezés végre megadhatja a választ arra, hogy melyik faj az őse a mai főemlősöknek - és vele az embernek. A kérdés hosszú ideje heves vitákat váltott ki a szakemberek között. Néhányan ugyanis meg vannak győződve arról, hogy az adapifélék az elődeink, de sokan ezt nem látják bizonyítottnak.
Az új lelet egy eddig még sosem vizsgált adapida, amely külső jegyeiben egyértelműen az ősi kisemlősök és a főemlősök közötti átmenetnek tűnik. A fiatal nőstény csontvázát vizsgáló kutatócsoport szerint a kövület semmiképpen sem maki, mivel nincsen "sűrűfésűje" - azaz a makikra jellemző, szőrápolásra használt alsó fogai -, és hátsó lábán "ápolókarmai", amelyeket a lemurok vakarózásra használnak.
A több részletben felfedezett fosszília utolsó darabjait a Norvég Természettudományi Múzeum vásárolta meg magángyűjtőktől. A darabok viszont olyan jó állapotban maradtak fenn, hogy a kutatók szerint még a lágyrészeket, sőt a gyomortartalmat is meg tudták vizsgálni. A Darwinius masilae névre keresztelt állat a forróövi őserdők lakója volt. A fiatal nőstény még nem volt egyéves halálakor, de már nem szopott, és kifejlődött a fogsora. Végtagjain inkább körmöket, semmint a modern makik karmait viselte. Kifejlett állapotában nagyjából 90-95 dekát nyomhatott.
Attenborough segít bemutatni a szupertitkos "hiányzó láncszemet"?
Valószínűleg David Attenborough természettudós és televíziós személyiség lesz a műsorvezetője annak a - mindeddig szupertitkos - dokumentumfilmnek, amelyben a BBC brit közszolgálati televízió bemutatja az emberi evolúció egy rendkívül fontos, mindeddig hiányzó láncszemét - tudta meg a Daily Mail című brit lap.

Trump 50 napot adott Putyinnak a tűzszünetre, különben jönnek a 100 százalékos másodlagos vámok
Megtaláltuk Lázár János közel 200 milliós, eddig homályos extrabevételének forrását
Lázár szerint korrupt és hazug az Index
Publicus: Szoros a verseny a Fidesz, a DK és a Tisza között az első egyéni választókerületi kutatásban
„Ez a világ legnyugodtabb, legszebb helye” – már csak a halottak és két templom emlékeztet Béndekpuszta egykori életére
Bejelentették: határozott időre fog szólni a kormány 3 százalékos lakáshitele
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
Indiana Jones forog a sírjában, és ezt épp Guy Ritchie érte el
Meghalt Schmuck Andor
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
75 napos csúszás is jöhet egy adásvételben – megjelent az önazonossági törvény részletszabályozása
Maja T. úgy döntött, hogy abbahagyja az éhségsztrájkot
14 kilót fogyott a német aktivista.
Már nem pusztán elméleti kérdés, hogy eleshet-e Ukrajna
Ukrajna-szakértő: Egy kamu Facebook-profiltól indultak a hírek Sebestyén József halálának körülményeiről
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.
Az egészsége múlhat rajta, hogy naponta hányszor jár ki vécére
Egy kutatás szerint szoros összefüggés van az emberek egészsége és székletürítési szokásaik között. A túl gyakori vagy túl ritka székletürítés mögött különféle problémák állhatnak.