Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Egy tengeralattjáró oldalára tapadt rá az a mélytengeri élőlény, amely az ászkarákok (Isopoda) rendjébe tartozik, és amelyről a tudósok úgy vélik, hogy a Bathynomus giganteus egyik példánya lehet - erről a Discovery News számolt be.
A tudományos hírportál egy fényképet is közölt az állatról, amely a tudósok szerint feltehetően a Bathynomus giganteus faj egyik képviselőjét mutatja. Ez egy mélytengeri rák, amely dögevő, és most valószínűleg 3000 méteres mélységből kerülhetett elő. Elsősorban döglött halakat, cetféléket és tintahalakat fogyaszt. A hideg miatt a rák lassabb anyagcserét folytat, ez nagyobb sejtek kialakulásához vezethetett, teste ezért nagyobb a szokásosnál, és hosszabb ideig is élnek az ilyen mélytengeri állatok - vélik a Discovery News által megkérdezett szakértők.
A 70-80 centiméter hosszúságú állat a felsőbbrendű rákok közé tartozik. Az Isopoda rend arról nevezetes, hogy azonos felépítésűek a lábaik, ezt jelenti egyébként görög eredetű tudományos nevük is a Wikipedia szerint.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.