Ki volt a gazdagabb, Elon Musk vagy Dzsingisz kán?
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
Több mint hétezer új mikrobafajt fedezett fel a világ óceánjaiban Csien Pejjüan vezetésével a Hongkongi Tudományos és Technológiai Egyetem (HKUST) kutatócsoportja.
Az eredményeiket a Nature Communications című tudományos folyóiratban ismertető hongkongi szakemberek szaúd-arábiai, amerikai és ausztrál kollégáikkal együttműködve vizsgálták a Csendes-, az Atlanti- és az Indiai-óceánból begyűjtött vízmintákat.
A vizsgálat nyolc éve alatt a kutatók 7300 biofilmben élő mikrobafajt, valamint tíz új baktériumtörzset fedeztek fel, megcáfolva azt az elképzelést, hogy a bolygón mindössze 35 ezer tengeri mikrobafaj és 80 baktériumtörzs létezik.
A most felfedezett tengeri fajok közé tartozik az acidobaktérium – erről mostanáig úgy vélték, hogy csak a szárazföldi talajban található meg –, amelyet nagy számú bioszintetikus génklaszterjének köszönhetően új antibiotikumok és rákellenes gyógyszerek kifejlesztésénél használnak.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos eredményeket is bemutató Facebook-oldalát.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Talán mindenki hallott már Bugyiról és Taktaharkányról, ám ezeken kívül is rengeteg érdekes nevű település van Magyarországon. Játsszon velünk!
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
Ez már a második alkalom.
A támogatott lakáshitel is arról szól, hogy az állam kivonul a család- és szociálpolitikából, és a felelősséget az egyénre tolja.
Az ügyben érintett lehet egy magyar kölcsönügylet is.