Lex Magyar: nyilvánosságra hozták vagyonnyilatkozataikat a Tisza EP-képviselői
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
77 éves korában elhunyt Mario Molina Nobel-díjas mexikói kémikus, az ózonlyuk egyik felfedezője – közölte a Mexikói Autonóm Nemzeti Egyetem (UNAM). Halálának okáról egyelőre nem közöltek információkat.
A Mexikóvárosban felnőtt Molina tanulmányai egy részét a németországi Freiburgban végezte, majd 1972-ben a Kaliforniai Egyetemen doktorált.
Molina és kollégái, Sherwood Rowland és Paul Crutzen már 1974-ben a halogénezett szénhidrogének használatának (CFC-k) veszélyére hívták fel a figyelmet és megjósolták, hogy az ózonréteg néhány évtizeden belül erőteljesen megfogyatkozik.
Az ENSZ mexikói képviselete közleményében a légköri kémia úttörőjeként emlékezett meg Molináról. Munkája tette lehetővé az 1987-es montreali jegyzőkönyv megvalósulását, amely az ózont bontó CFC-k kibocsátásának korlátozására jött létre.
Molina tudományos munkájáért 1995-ben kapta meg kollégáival a Nobel-díjat.
Barack Obama elnöksége alatt Molina az Egyesült Államok tudományos és technológiai tanácsadó testületének tagja volt.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.