A repülőmókus eleve nagyon ritka, most mégis két új fajára is bukkantak

A ritka gyapjas repülőmókusok két új faját fedezték fel a kutatók Délnyugat-Kínában.

  • MTI MTI
A repülőmókus eleve nagyon ritka, most mégis két új fajára is bukkantak

A kínai, ausztrál és amerikai szakemberekből álló kutatócsoport a Tibeti Autonóm Területen és Jünnan tartományban fedezte fel a két új fajt. Az állatok a tibeti gyapjas repülőmókus (Eupetaurus tibetensis) és a jünnani gyapjas repülőmókus (Eupetaurus nivamons) nevet kapták. (Az utóbbi faj egyede látható cikkünk nyitóképén.)

A világ legritkább és legkevésbé tanulmányozott emlőseinek egyike a gyapjas repülőmókus (Eupetaurus cinereus) a Zoological Journal of the Linnean Society című folyóiratban publikált tanulmány szerint.

A Kínai Tudományos Akadémiához tartozó Kunmingi Állattani Intézet munkatársa, a tanulmány egyik szerzője, Li Csüan szerint az állat jelenleg veszélyeztetettként szerepel a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) fenyegetett fajokat felvonultató vörös listáján. Egyedszámát ezer és 3 ezer közé becsülik.

A kutatók szerint a két faj felfedezése a Himalája és a Hengtuan-hegység térségének gazdag biológiai sokféleségét jelzi.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos hírekkel is szolgáló Facebook-oldalát.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.