szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Titkosított beszélgetéseket és több új funkciót hozna a Twitter üzenetküldőjébe Elon Musk, így zárkózna fel a számos funkciót kínáló, nagy platformok csevegőihez.

Hasznos új funkcióval bővülhet hamarosan a Twitter, mely magyar idő szerint hétfő este sok felhasználónál problémákkal küzdött, ami az év hatodik hasonló kaliberű hibája volt a NetBlocks adatai szerint.

A platform tulajdonosa, Elon Musk több ízben is arról írt a Twitteren a hétvége folyamán, hogy szeretné jobbá és biztonságosabbá tenni az üzenetküldést a Twitteren keresztül – például, hogy olyanná tenné, mint a Signal nevű titkosított üzenetküldő platform.

Musk konkrétan arról is említést tett, hogy még ebben a hónapban elérhető lesz a végpontok közötti titkosítás, de a felhasználók kijelölhetnek egy üzenetet, amire reagálnának (csakúgy, mint sok más platformon is lehet már), valamint reagálni is lehet az egyes üzenetekre bármilyen hangulatjellel.

Aki fizet, az 4000 karakteres bejegyzéseket is kitehet a Twitterre, aki nem, annak marad a 280-as limit

Az eddigi 280-as karakterkorlátot jelentős mértékben kitolják a Twitter Blue előfizetőinek, akik mostantól egészen hosszú posztokat is közzétehetnek a felületen.

A titkosított beszélgetéseket – írja a TechCrunch – senki sem lenne képes elolvasni, még maga a Twitter sem. Gyakorlatilag minden nagyobb üzenetküldő alkalmazásban van már ilyen, vagy hasonló funkció, a Facebook Messengertől a WhatsAppon át a Viberig.

A portál szerint a Twitter már korábban is dolgozott a titkosított beszélgetés funkción, már 2018-ban, azonban akkor felhagytak a fejlesztéssel. 2022-ben aztán, már Musk érkezését követően a platform kódja arról árulkodott, hogy felélesztették a projektet, és februárban a Twitter egyik alkalmazottja meg is mutatta, hogyan nézhet majd ki a funkció.

E szerint nem térne el nagyban a megoldás a konkurens vállalatokétól, a chat tetején lennének a felhasználó adatai, alatta pedig egy felirat, ami felhívja a figyelmet a titkosított beszélgetésre.

Mindez azt sugallja, hogy Musk szeretné, ha a platform felzárkózna a nagy versenytársakhoz, ugyanis a beszélgetés minden esetben egy fontos része a szolgáltatásoknak.

A Twitter eközben folyamatosan bővíti az extra funkciókat kínáló, Twitter Blue előfizetéses modelljét is: néhány napja például már Magyarországra is megérkezett az egyebek mellett hitelesítő kék pipát is kínáló szolgáltatás.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!