Horribilis áron javítják az Apple eleve méregdrága szuperszemüvegét

Érdemes lesz vigyázni rá: sok százezres tétel lehet minden olyan javítás a Vision Pro szemüvegnél, mely felhasználói hibából ered. Ráadásul úgy tűnik, hogy nem is foglalkoznak az aprólékos hibajavítással, és szinte mindent egyben cserélnek.

  • hvg.hu hvg.hu
Horribilis áron javítják az Apple eleve méregdrága szuperszemüvegét

Az Apple 2023 júniusában bemutatott kevertvalóság-szemüvege, a Vision Pro február 2-án kerül a boltok polcaira, és már előrendelhető az Egyesült Államokban.

Hogy mi mindent tud az eszköz, arról itt írtunk – a sokoldalú képességekért azonban mélyen a pénztárcába kell nyúlni, a 3500 dolláros ár ugyanis még amerikai léptékkel is tetemes. (A magyar megjelenésről, árazásról még nem tudni semmit, de a fenti összeg körülbelül 1 millió 228 ezer forintnak felel meg – áfa, valamint minden egyéb nélkül.)

Az Apple Insider a közelgő megjelenés apropóján meg is nézte, mi történik, ha valóra válik mindenki rémálma, és leejti, vagy egyéb módon tesz kárt az igen drága szemüvegében. A kapott válaszok tükrében pedig valószínűleg sokan fognak még jobban vigyázni a Vision Próra.

Néhány javítás ugyanis akár a készülék új árának akár 70 százalékát is kiteheti.

No nem mintha sokféle javítási mód állna rendelkezésre, ami arra is utalhat, hogy az eszközt nehéz javítani – vagy csak nagyobb darabok cseréjével orvosolják a problémát. A sérült védőüveg cseréjéért 800 dollárt – körülbelül 281 ezer forintot – kérnek. Ez soknak tűnik, de még csak itt jön a fekete leves:

több, a szemüveget érintő javítást ugyanis nem listáz az Apple, csak egy „egyéb sérülés” javítási opciót kínál 2400 dolláros áron. Ez nagyjából 842 ezer forinttal könnyíti meg a felhasználó tárcáját.

Bepillantott az Apple jövőjébe a neves szakértő - mire számíthatunk 2024-ben?

Bár a legújabb Apple Watchokkal kapcsolatos amerikai botrány kissé megkavarhatta a techóriást, nem valószínű, hogy ez változtatna a tervein. A neves Apple-elemző összegyűjtötte, mire számíthatunk 2024-ben az Apple-től.

Ezen kívül már csak az akkumulátort lehet cseréltetni, ami egyébként nem a szemüveg része – külsőleg csatlakozik hozzá, tehát a Vision Prót nem kell megbontani egy telepcseréhez.

A jótállás nem terjed ki a normál használatból eredő problémákra, de nem is tüntetik fel a „javítás” árát – ez azonban nem is a klasszikus értelemben véve javítás, ugyanis egy ilyen akkumulátort bárki megvásárolhat 200 dollár – körülbelül 70 ezer forint – ellenében.

Tehát, mindent összevetve, ha valaki már a kibontáskor komoly kárt okoz a Vision Prójában, az több mint kétmillió forintos összeggel számolhat (az újkori árral és az „egyéb javítással” számolva).

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.