16 kínai robot járt egyszerre néptáncot, a látvány lenyűgöző – videó
A kínai Unitree robotjai a mesterséges intelligencia segítségével mozogtak a színpadon, és ez segítette őket abban is, hogy „hallják” a zenét.
HVG
Különleges produkciót láthatott a kínai közönség nemrég, amikor a kínai állami televízió leadta a szokásos éves Tavaszi Fesztivál Gála műsorát. A – szintén kínai – Unitree nevű cég 16 humanoid robottal lépett fel a műsorban, hogy eltáncolják a kínai néptánc egy formáját, a Jangko (Yangge) táncot. A robotok mozgása tökéletes szinkronban volt az emberi táncos mozgásával.
Az előadás csúcspontja egyértelműen az a rész volt, amikor a robotok a kezükben lévő kendőt forgatva tették meg a precíz mozdulatokat.
A team of robot dancers took to the stage alongside their human counterparts for a fun performance featuring the Chinese folk dance Yangge during the 2025 Spring Festival Gala on Tuesday evening.
Az Interesting Engineering szerint január elején a Unitree kiadott egy új, nyílt forráskódú, teljes testre kiterjedő adatkészletet, amely lehetővé teszi H1, H1-2 és G-1 humanoid robotoknak, hogy természetesebben mozogjanak, olyannyira, hogy akár az emberhez hasonló módon táncolni is tudjanak.
Az előadást a neves kínai rendező, Csang Jimou rendezte, a 16 robot mellett pedig Hszincsiangi Művészeti Intézet táncosai voltak a színpadon.
Vang Csihszin, a Unitree marketing vezetője elmondta, a robotok koordinált mozgását a mesterséges intelligencia tette lehetővé. A gépek valós időben érzékelik és alkalmazkodnak környezetükhöz, ami garantálja a gördülékeny és jól koordinált mozgásokat. Ezenkívül az MI-nek köszönhetően „értik” a zenét, és úgy módosítják mozgásukat, hogy folyékonyan kövessék az ütemet és a ritmust.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja.