Régóta izgatják már a közvéleményt azok a különleges jelenségek, amelyekre nagyon nehéz magyarázatot találni, és amelyek mögött a legtöbben az idegenek földi látogatását sejtik. Az összeesküvés-elméletek és különböző konteók terjedését segíti, hogy az amerikai kormány továbbra sem oldja fel az erre vonatkozó akták titkosságát, és nem nem mindig egyértelműen és tisztán kommunikál ezekről.
Most a The Age of Disclosure készítői állítják, hogy próbálták a maguk módszereivel kideríteni az igazságot, és azt ígérik, válaszokat adnak néhány olyan kérdésre, amelyek évtizedek óta foglalkoztatják a közvéleményt az azonosítatlan légköri jelenségekkel (unidentified anomalous phenomenon, UAP) kapcsolatban.
A filmet – amit az austini SXSW Filmfesztivál közönsége láthatott először – Dan Farah jegyzi, aki producere és rendezője is az alkotásnak – írja az Interesting Engineering. Farah állítása szerint igyekszik leleplezni a nem emberi intelligenciát és a nagy globális hatalmak titkos erőfeszítéseit a földönkívüli technológia visszafejtésében.
A film az Egyesült Államok kormányának, katonai és hírszerzői ügynökségeinek 34 magas rangú tisztjének vallomását tartalmazza, akik mind azt állítják, hogy közvetlen tudások van a UAP-okkal kapcsolatban. A megszólalók között ott van Marco Rubio külügyminiszter, Kirsten Gillibrand és Mike Rounds szenátorok, valamint Jim Clapper, az amerikai Nemzeti Hírszerzés korábbi igazgatója. (A Nemzeti Hírszerzés nem egyenlő a CIA néven közismert ügynökséggel.)
Emellett a filmben megszólalnak az amerikai védelmi minisztérium korábbi tisztviselői, a NASA kutatói, valamint katonák, akik szemtanúi voltak egy-egy eseménynek. A filmben több szakértő határozottan állítja, létezik idegen intelligencia és technológia is.
A mű szerint az Egyesült Államok kormánya titkos technológiai fegyverkezési versenyt folytatott a rivális nemzetekkel, hogy kiaknázza a nem emberi technológiák előnyeit.
Az egyik megszólaló szakértő szerint az az ország, amelyiknek sikerül megfejtetnie a technológiát, hosszú időre vezető szerepet tölthet be a világon.
A film azokkal az etikai aggályokkal is foglalkozik, amelyek ezeknek az állítólagos információknak a nyilvánosságtól való elvágását feszegetik. Emellett arról is szó esik, milyen előnyei lehetnének annak, ha az említett dolgok, amik a készítők szerint hitelesek, nyilvánosságra kerülnek: technológia például forradalmasíthatná a zöldenergia előállítását, és egy új fejlődési pályára állíthatná az emberiséget.
A film egyébként épp akkor lát napvilágot, amikor az amerikai Szenátus jogalkotással igyekszik elérni, hogy az amerikai kormány oldja fel a UAP-val kapcsolatos információk titkosítását.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.