Rejtett kódot találtak a Gmailben
Egy rejtett kódra bukkant valaki a Gmail alkalmazásban. A jövőben lehetőség lesz a mostaninál rövidebben és akár frappánsabban válaszolni egy üzenetre.
Egy rejtett kódra bukkant valaki a Gmail alkalmazásban. A jövőben lehetőség lesz a mostaninál rövidebben és akár frappánsabban válaszolni egy üzenetre.
Százhatvan éve, 1863. augusztus 28-án született Lenhossék Mihály anatómus, akadémikus, a neurontan egyik megalapozója.
A tünetegyüttes névadója egy 1973-as túszejtéses rablótámadás a svéd fővárosban. Ha a szindróma valóban létezik, akkor nem annyira a túszdrámák áldozatainak, hanem leginkább a bántalmazott nőknek és gyerekeknek okoz szenvedést.
A Wigner Fizikai Kutatóközpont (FK) munkatársai egy olyan optikai chipet fejlesztettek ki, amely alkalmas ultrarövid időtartamú lézernyalábok fázisának mérésére. Az eszköz fontos szerepet játszik majd a fény és az anyag kölcsönhatásának megismerésében, így a jövőben hozzájárulhat az elektronikus áramköröknél gyorsabb rendszerek kifejlesztéséhez.
Vége a korlátlanságnak a Dropnoxnál: kriptobányászok is visszaéltek vele, így a jövőben nem lesz többé korlátlan üzleti csomag, azonban az új, már limitált opció is bőséges tárhelyet kínál.
A kaliforniai Mojave-sivatagban tesztelhetik annak a szuperszonikus repülőgépnek a technológiai demonstrátorát, amely a hangsebességnél jóval gyorsabban szállíthat majd utasokat. Már több nagy légitársaság is érdeklődik a technológia iránt.
Úgy tűnik, a nemrégiben megjelent Zenfone 10 lehet az utolsó készülék a széria keretein belül, miután az Asus – tajvani médiaértesülések szerint – búcsút vesz annak.
Mozgolódik Rijád, helyezkedik Dubai. Az arab technológiai tavasz nem az országok vezetését, hanem a nyugati világ egyértelmű fölényét gyengítheti olyan szegmensekben, melyeket a jövő kulcsterületeiként tartanak számon.
A világ első mobiltelefonja mellett a kilencvenes évek összecsukható telefonjainak őrülete is a Motorola nevéhez köthető. Egy ideje keveset hallani a többször is tulajdonost váltó márkáról, most viszont megüzenték: visszatértek. A magyar piacra rögtön két új csúcskategóriás telefonnal.
A császárpingvineknek áprilistól januárig lenne szükségük arra, hogy stabil legyen a tengeri jég az Antarktisznál, különben veszélybe kerül a szaporodásuk.
Kardiológusok szerint a kormányoknak sürgős lépéseket kellene tenniük az ultrafeldolgozott élelmiszerek visszaszorítása érdekében, azok fogyasztása ugyanis súlyos egészségügyi problémákhoz vezethet. Két új tanulmány is erre jutott. A szakértők szerint a friss eredmények vészjelzésként kell, hogy szolgáljanak.
A DataReportal digitális elemzőcég felméréséből arra is választ kaphatunk, mely országok vannak a toplistán a felhasználók számát, illetve a neten töltött időt illetően.
A DXOMARK független tesztlabor vizsgálódása után azt már megállapította, hogy a Samsung kisebbik összehajtható telefonjának jó képernyője van, és ezzel váratlan konkurenseket is maga mögé utasított. Most megjött az eredmény a nagyobb összehajtható Samsung mobilról.
Az amerikai kutatók által vizsgált methylotuvimicrobium buryatense nevű baktériumtörzs képes felfalni a metánt, majd szén-dioxiddá és biomasszává alakítja azt. Ezeket ráadásul hasznosan is fel lehet használni.
A jelenlegi felbocsátási ablakban még szeptember 15-ig kísérelhetik meg az űrrakéta indítását.
Thornwell Jacobs az ókori Egyiptom tanulmányozása közben találta ki, hogy létre kellene hozni egy időkapszulát, amolyan pillanatképként az emberiség aktuális helyzetéről. Később az időkapszula kifejezést is ő találta ki.
Az internet tudatos használatát segítő animációkat készíttetett a Yettel. A rövid videókban felbukkanó kódokkal korlátlan mobilinternet-elérést szerezhet magának, az ügyfél, aki új eszközt is vásárol és meg is nézi a filmecskéket.
Százhúsz éve, 1903. augusztus 28-án született Bruno Bettelheim osztrák-amerikai pszichológus, aki az „elég jó szülő” fogalmát bevezette a lélektanba.
Két napig keresték, majd a drón bevetése után öt perc alatt megtalálták azt a pónilovat, amely lovasát ledobva elszabadult.
Az ELTE kémikusai a fehérjék normális és kóros téralkatának vizsgálata közben felfedezték, hogy az amiloidok nemcsak a neurodegeneratív betegségek kialakulásánál vannak jelen, hanem jótékony folyamatokban is részt vesznek, például a vércukorszint egyensúlyának szabályozásában. Perczel András kutatócsoportjának felfedezése segítségével sikerült megérteni, hogy a hormonfehérjék egyedi térszerkezeti és raktározási tulajdonságaikat váltogatva hogyan szabályozzák szervezetünk egészének folyamatait.