Világ a mikroszkóp alatt: lenyűgöző fotókat díjazott a Nikon
A Nikon minden évben díjazza azokat a legjobban sikerült felvételeket, amelyek megmutatják, milyen a világ egy mikroszkóp alatt.
A Nikon minden évben díjazza azokat a legjobban sikerült felvételeket, amelyek megmutatják, milyen a világ egy mikroszkóp alatt.
A kutatók félmillió, 60 évesnél idősebb cukorbeteg egészségügyi adatait követték nyomon hét éven át, hogy kiderüljön, a 2-es típusú cukorbetegségre adott gyógyszerek segítenek-e megelőzni a demencia kialakulását.
Az ESnet nevű hálózatot 1986 óta használják az amerikai kutatók, az elmúlt 36 évben pedig több fejlesztésen is átesett már. Jelenleg 46 terabit/s-os adatátviteli sebességre képes.
Nem egyértelmű, hogy mi is történt pontosan, a kereskedelmi forgalomban is megvásárolható, polgári drónok nagy népszerűségnek örvendenek mindkét oldalon, így még az sem biztos, hogy nem egy sima baleset történt.
Az amerikai hadsereg egyik ikonikus fegyvere, az Apache helikopter – egész pontosan az AH-64 Apache – már 35 éve szolgál. A Boeing most bejelentette: elkészítette a harci jármű továbbfejlesztett, frissített verzióját.
2001-ben Dennis Tito volt az első űrturista, aki járt a Nemzetközi Űrállomáson. Most a SpaceX-szel kötött szerződést, hogy vigye el őt a Holdig és vissza.
A Windows-gyártó Microsoft Designer néven készíti el azt az eszközt, ami a mesterséges intelligenciára támaszkodva hoz létre új képeket egy egyszerű szöveg segítségével.
Az egyik legismertebb orosz hackergárda, a Killnet megint lecsapott. Most azonban nem állami oldalakat tettek használhatatlanná, a támadás kifejezetten repülőterek ellen irányult.
Egy online esemény keretében vadonatúj Surface számítógépeket mutatott be a Microsoft. Nem olcsók, viszont remek felszereltséggel rendelkeznek.
A Gboard Stick Version néven készített klaviatúra a Google japán mérnökeinek ötlete. Nagyon komolyan venni nem érdemes, a feltalálók sem tesznek így.
A korlátozó intézkedések miatt enyhe volt az előző szezon, de a következő – nagy valószínűséggel – nem ilyen lesz.
2020 áprilisa óta szinte senki sem jelentett olyan megbetegedést, amit a B/Yamagata váltott volna ki. A kutatók úgy vélik, hogy a törzs valószínűleg kipusztult.
A koronavírus okozta világjárvány sokkal hangsúlyosabb változást indított be az embereknél, mint arra előzetesen bárki is számított.
Az iPhone 14-ekkel párhuzamosan egy továbbfejlesztett, második generációs vezeték nélküli fülhallgatót is bemutatott az Apple szeptemberi eseményén. Az új, második generációs AirPods Pro tulajdonosai azonban esetenként egy fura hibával találkoznak: lehetetlen dolgot kér tőlük a füleshez kapcsolódó alkalmazás.
A tengeri moszatokból kinyerhető anyagokról valószínűleg senkinek sem gondolná, hogy az energiatárolásban is komoly szerepük lehet. Pedig így van.
A Vadgaon nevű faluban este 7-kor sziréna jelzi, hogy az emberek hagyják abba a mobilozást, és törődjenek kicsit egymással is.
Egy friss öszegzés szerint az idei évben a böngészők közül a Chrome-ban találták messze a legtöbb biztonsági rést.
Egy divatbemutatón mindig látni valami különlegeset, de olyan még nem volt, mint most Párizsban: a színpadon gyártottak le egy ruhát, alig néhány pillanat alatt.
A Northeastern Egyetem mérnökei olyan újfajta kerámiát hoztak létre, ami tetszőlegesen és könnyen formázható, a felhasználási lehetőségek széles skáláját megnyitva ezzel – főleg az elektronikában.
A dubaji Gitex Global 2022 technológiai szakkiállításon is megmutatta magát az utóbbi idők egyik legérdekesebb járműve, a repülni képes XTurismo.