Katasztrofális lehet, ha az amerikai repülőtereknél bekapcsolják az 5G-t
A Verizon és az AT&T szerdán kapcsolhatja be az 5G-s hálózatokat az amerikai repülőterek közelében, de a légitársaságok vezetői szerint ez nagyon nem jó ötlet.
A Verizon és az AT&T szerdán kapcsolhatja be az 5G-s hálózatokat az amerikai repülőterek közelében, de a légitársaságok vezetői szerint ez nagyon nem jó ötlet.
Alig két éve annak, hogy ugyanott dolgozunk, ahol a magánéletünket éljük: az otthonunkban. A pandémia óta a munka és a magánélet határa elmosódott, és az eddig jól megszokott rutinunk is felborult. Az otthonunk már nemcsak a család, hanem a munkahely kiszolgálója is, ezzel pedig menthetetlenül új korszak köszöntött ránk, a „mindig online” korszaka. De vajon visszaáll valaha a régi rend, vagy már soha többet nem lesz 9-től 5-ig munkaidőnk? A válasz a mi kezünkben van: tegyünk érte!
Megirigyelhették a konkurensek az Apple házon belüli chipjeinek sikerét. S hogy mit lehet tenni ilyen esetben? Hát elindul az agyelszívás, azaz a munkaerő-csábítás.
A kutatók úgy vélik, hogy a bőrrák fokozott kockázatának kitett embereket elég lenne évente egyszer beoltani.
Több film, sorozat és könyv is foglalkozik a gépek öntudatra ébredésével, a megfékezhetetlen mesterséges intelligenciával. A Max Planck Intézet berlini kutatói szerint ez a félelem annyira nem is légből kapott.
A FedEx hozakodott elő azzal, hogy rakétaelhárító rendszerrel szereljék fel azokat az Airbus A321-eseket, amelyeket az amerikai logisztikai vállalat fog használni.
A Safari 15-ös kiadásában egy olyan sérülékenységet azonosítottak, amely lehetővé teszi, hogy ismeretlenek böngészési előzményeket olvassanak ki, illetve Google-fiókhoz tartozó információkat szerezzenek meg.
Az internet új korszakaként is emlegetett metaverzum többek szerint óriási lehetőségeket rejt. Az egyik legnagyobb amerikai áruházláncnál is hasonlóan gondolkodnak.
Már létre is jött az a kriptopénz-tárca, amire a felajánlásokat várják. A térséget érintő vulkánkitörés az elmúlt évtizedek egyik legsúlyosabbja.
Nem nézi ölbe tett kézzel a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH), hogy a Telenor Magyarország február közepétől úgy módosítsa általános szerződési feltételeit, hogy azokkal akár kellemetlen helyzetbe is sodorhatja saját ügyfeleit.
Kína az olimpiai falu éttermében is igyekszik minimálisra csökkenteni a kontaktusok számát, ezért robotizálta az ételek készítését és felszolgálását.
Kanadai kutatóknak sikerült közelebb jutniuk annak megfejtéséhez, miért térnek vissza az űrhajósok vérszegényen a Földre.
A Bitdefender antivirus termékeket forgalmazó kiberbiztonsági vállalat kutatólaborja olyan csaló e-mailek hullámára lett figyelmes, amelyekben olyan vény nélkül kapható étrend-kiegészítőket reklámoznak, melyek segíthetnek a cukorbetegek vércukorszintjének csökkentésében. A bűnözők a koronavírus omikron variánsára hivatkozott spam- és adathalász-kampánya világszerte már több tízezer címzettet ért el.
Szokták mondani: az élet a konyhában zajlik. A konyha mindig is az otthonok fontos része volt, igaz, talán az emberek még sose rajongtak érte annyira, mint napjainkban. De miért is lett olyan nélkülözhetetlen számunkra ez a helyiség? Valóban többet törődünk konyhánkkal, mint korábban? Mindig ennyire központi része volt otthonunknak? Körülnéztünk a családi tűzhely körül.
Az inaktivált vírust tartalmazó oltóanyagok önmagukban szinte egyáltalán nem tudják megakadályozni, hogy a szervezetben elszaporodjon az omikron.
A kezdetben adatkezelési igények, üzleti folyamatok költségcsökkentése és hatékonyságnövelés miatt bevezetett felső technológia új evolúciós lépéshez érkezett. Mára a technológia a folyamatos változásokhoz való alkalmazkodási képesség megteremtésének motorjává vált, megszületett a vertikális felhő.