Izraelben is bevetették a Pegasus kémszoftvert
Benjamin Netanjahu ellenfeleit figyeltették meg vele.
Benjamin Netanjahu ellenfeleit figyeltették meg vele.
2020 novembere óta összesen 254 rab kapott ivermektines kezelést egy arkansas-i börtönben.
A Microsoft 68,7 milliárd dollárt fizet a Call of Duty-sorozatot is megalkotó Activision Blizzard videojáték-gyártóért. Az üzlet nemcsak a most ismert játékiparban erősíti az Xboxban is utazó Windows-fejlesztő pozícióit, hanem a jövő internete, a metaverzumban is erősíthet ez által.
Az angliai szakemberek szerint a parosmia nevű állapot miatt a gyerekek szaglása hibássá válik, ami miatt az ételektől is megundorodhatnak.
Egy minden korábbinál hangsúlyosabb kutatás kideríthette, mi vezet a központi idegrendszert érintő betegség, a sclerosis multiplex kialakulásához.
A világjárványban nagyon hangsúlyos, hogy az arcmaszkot helyesen, az orrot és a szájat is eltakarva viseljük. Ennek betartásában segít a FaceBit, mely a védőeszközben is elhelyezhető.
A virtuálisvalóság-eszközökkel még a gazdaságok is jól járhatnak – így összegezhető legalábbis egy török farmer különös kísérlete, aki teheneket engedett a szimulált környezetbe.
Nem először hívja fel a figyelmet csaló App Store-os alkalmazásra egy fejlesztő. Legutóbbi „kiszemeltjét” már több mint 20 millióan letöltötték.
A Wordle egy szempillantás alatt lett a világ egyik legkedveltebb szókirakója. Ebből a sikerből azonban nem csak az eredeti fejlesztő kíván részesülni.
A Corbevax nevű védőoltás ugyanazon a technológián alapul, mint például a Hepatitis B elleni védőoltás is. Egy adagot nagyjából 1,5 dollárból lehet legyártani.
A koporsós temetés és a krematóriumi hamvasztás mellett egy újabb szokás is kezd elterjedni.
A Verizon és az AT&T szerdán kapcsolhatja be az 5G-s hálózatokat az amerikai repülőterek közelében, de a légitársaságok vezetői szerint ez nagyon nem jó ötlet.
Alig két éve annak, hogy ugyanott dolgozunk, ahol a magánéletünket éljük: az otthonunkban. A pandémia óta a munka és a magánélet határa elmosódott, és az eddig jól megszokott rutinunk is felborult. Az otthonunk már nemcsak a család, hanem a munkahely kiszolgálója is, ezzel pedig menthetetlenül új korszak köszöntött ránk, a „mindig online” korszaka. De vajon visszaáll valaha a régi rend, vagy már soha többet nem lesz 9-től 5-ig munkaidőnk? A válasz a mi kezünkben van: tegyünk érte!
Megirigyelhették a konkurensek az Apple házon belüli chipjeinek sikerét. S hogy mit lehet tenni ilyen esetben? Hát elindul az agyelszívás, azaz a munkaerő-csábítás.
A kutatók úgy vélik, hogy a bőrrák fokozott kockázatának kitett embereket elég lenne évente egyszer beoltani.
Több film, sorozat és könyv is foglalkozik a gépek öntudatra ébredésével, a megfékezhetetlen mesterséges intelligenciával. A Max Planck Intézet berlini kutatói szerint ez a félelem annyira nem is légből kapott.
A FedEx hozakodott elő azzal, hogy rakétaelhárító rendszerrel szereljék fel azokat az Airbus A321-eseket, amelyeket az amerikai logisztikai vállalat fog használni.