Ungváry Krisztián: Pontosítás
Tévedtem. Ságvári antifasisztaként halt meg. Nem helyes, ha pont egy neonáci párt akarja eltüntetni a nevét.
Tévedtem. Ságvári antifasisztaként halt meg. Nem helyes, ha pont egy neonáci párt akarja eltüntetni a nevét.
Bár a veszprémi választás után Orbán Viktor környezetéből olyan szivárogtatások jelentek meg a sajtóban, hogy a kormányfő megértette a választók üzenetét, a Heti Válasz főszerkesztője a pénteki miniszterelnöki évértékelő beszéd alapján más következtetésre jut.
Kétharmad nélkül is van élet. Csak újra meg kell tanulni tárgyalni.
Amit itt leírok, csupa feltételezés, spekuláció, lehet és ha. Nagyon keveset tudunk.
A Fővárosi Törvényszék az egymás mellett létező valóságok közül választott magának egy tetszőlegeset: az Ökotárs gyanús volt, tehát legitim volt a házkutatás, tehát legitim volt a leszélhámosgittegyletezés.
Miért akarná a népszerűsége és ereje teljében lévő Putyin megöletni az elszigetelt ellenzéki politikust, miért akarna újabb okot adni a nyugati kritikákra? - gondolják, akik szerint Putyint érdekli a nyugati megítélése.
Látta már a Szocialista brókerbotrány 2-t? Jobb, mint az első! Ebben legalább négyszer annyi pénzt lopnak el a kommunisták milliárdosai az emberektől – legalábbis a kormányoldal ezt a narratívát erőlteti. A Fidesz rátolná az egész botrányt az ellenzékre, pedig több része is van a történetnek, amelynél a Fidesz-kormány ideje alatt vagy általa kijelölt, jelölt, pozícióba emelt személyek, vagy a parlamenti képviselők tehettek volna valamit azért, hogy ne fajuljon odáig a folyamat, hogy Magyarország talán legnagyobb brókerbotrányáról beszélünk most.
Török Gábor politológusnak beugrott, honnan is lehet ismerős Orbán Viktor évértékelőjének egyik kulcskifejezése: a "keményen dolgozó emberek".
A belpolitikai lét határozza meg a külpolitikai tudatot. Márpedig maga a rendszer a hiba. Az a centrális erőterű rendszer, amelyet Orbán Viktor Kötcsén és Tusványoson is teljes nyíltsággal leírt.
A veszprémi eredményekre reagáló írásában a jobboldali hetilap főszerkesztője lehangoló közállapotokról számolt be, és az M1-nek is odaszúrt egyet. Bencsik András szerint jól jön a jobboldalnak a pofon, mert most lesz rá módja, hogy helyrehozza hibáit.
„A választók döntését tiszteletben tartjuk, ugyanakkor tanulság: nem ülhetünk a babérjainkon” - ezt üzente Orbán Viktor a vesztes veszprémi választás után. Csakhogy a Fidesz nem ült a babérjain. A választók nem azért mondtak nemet a Fideszre Veszprémben, mert Orbán Viktor nem csinált semmit, hanem éppen azért, amit csinált.
Megihlette a photoshopmágusokat az új közszolgálati hírtévé arculata. Van, ahol Orbán Viktor bújik a műsorkészítők bőrébe, egy másik képen hosszú nyelvet eresztenek a riporterek. A hírtelevízióvá váló új M1 március 15-én indul, és a jelek szerint az lesz a jelmondata, hogy "Akkor. Amikor.".
Mintha a nyelvét nyújtogatná rám az automata, csak a nyelve a pénzem.
Nyugodjon meg, Rogán úr. Az egyenlőség nem jelenti a Pasa Park lerombolását. Csak költözést.
Egyre nehezebb kibogozni, mi folyhat a Simicska-birodalom maradék szerkesztőségeiben, mindenesetre nemigen látszik jele annak, hogy e lapok bármiféle háborúban állnának az Orbán-kormánnyal. Sőt.
Az eddig üres politikai termék, a polgári Magyarország hirtelen megtelik jobbközép tartalommal, amely (allergiások, figyelem!) nyomokban szakértőket is tartalmaz.
Ki nem kényszerített, súlyos hiba volt. Ahogy a varsói vizit is. Mit lehet tenni utólag?