Tetszett a cikk?

A New Jersey Devils nyerte az észak-amerikai profi jégkorongliga 2002/03-as idényét, miután a Stanley Kupa döntőjének utolsó, hetedik mérkőzésén 3-0 arányban legyőzte a vendég Anaheim Mighty Ducks csapatát.

Az észak-amerikai jégkorongbajnokság (National Hockey League - NHL) győztesének járó Stanley Kupát az idén a New Jersey Devils csapata viheti haza, miután az Anaheim Mighty Ducks alakulatát a hét mérkőzésen át tartó párharcban 4-3-as győzelmi aránnyal legyűrte. Az utolsó mérkőzésen a Devils otthon, azaz East Rutherfordban játszott, s 3-0-ra győzött.
A párharc valamennyi mérkőzését hazai együttes nyerte, ilyen csak 1955-ben és 1965-ben fordult elő. A New Jersey mind a 11 csatájában győzött, ha ő szerezte az első gólt. Az Anaheim viszont változatlanul nem tudott diadalmaskodni a rivális otthonában 1996. február 11-e óta. A Devils 1995 és 2000 után ismét megkaparintotta a Stanley Kupát, míg 2001-ben elveszítette a döntőt. A mostani sorozatban szenzációs volt a hazai mérlege: 12 győzelem és csak 1 vereség, ami csúcsbeállításnak számít. Ez volt az NHL történetének 12. olyan fináléja, amelyik a hetedik összecsapáson dőlt el, ebből 10-szer nyert a vendéglátó.
A rájátszás legértékesebb játékosának járó Conn Smythe Trófeát Jean-Sebastien Giguere, a vendégek kapusa kapta, utoljára 1987-ben történt az, hogy vesztes hokis érdemelte ki a serleget. Martin Brodeur, a Devils portása viszont NHL-csúcsot állított fel azzal, hogy az idei playoff-ban hétszer nem kapott gólt. Ő a liga harmadik kapusa, aki finálé hetedik mérkőzésen hibátlanul védett. Ilyen bravúrra 1964-ben a torontói Johny Bower, 1965-ben pedig a montreali Gump Worsley volt képes. A Devils vezetőedzője, Pat Burns élete első Stanley Kupáját nyerte. (MTI)
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!