A járványellenes intézkedések enyhítését jelentette be a lengyel kormányfő
Hétfőtől lazítanak a korlátozásokon: újra nyitnak a parkok, többen lehetnek majd a boltokban és a templomokban is.
Hétfőtől lazítanak a korlátozásokon: újra nyitnak a parkok, többen lehetnek majd a boltokban és a templomokban is.
A halálozások napi száma elmarad a korábbi csúcstól, de egy-egy napon belül még jelentősek az ingadozások.
Már majdnem ezer fertőzött van hivatalosan Szlovákiában. Az elmúlt 24 órában 114 újabb esetet mutattak ki.
A katalán temetkezési vállalatok adatai viszont azt mutatják, hogy jóval többen vesztették életüket a járványban.
Egyelőre nem bizonyított, hogy az ételszállító megfertőzött-e volna bárkit.
Összesen 7700 koronavírus-fertőzöttet szűrtek ki az országban, igaz, napi több mint 4000 embert tesztelnek.
A járvány miatt nagyon lelassult az aláírások gyűjtése, ezért a Székely Nemzeti Tanács a határidő kitolását kérte.
Kárpátalján eddig 116 fertőzöttet találtak és 4-en haltak meg a koronavírus-járványban.
Ugyan a koronavírus leginkább az időseket veszélyezteti, a gyerekek között is vannak áldozatok. Európában még nem tudni arról, hogy csecsemők meghaltak volna a járvány miatt, a világ más részein megtörtént már ez is.
Észak-Korea vezetője 2012 óta mindig megjelent a kommunista állam alapítójának születésnapja alkalmából rendezett megemlékezésen. Elemzők szerint a koronavírus-járvány lehet a háttérben.
Szerbiában egy nap alatt több mint 400-al nőtt az igazolt fertőzöttek száma.
Ha átmegy az alkotmánymódosítás, 2022-ig maradhat hivatalban Andrzej Duda. Jaroslaw Kaczynski, a legnagyobb lengyel kormánypárt vezetője nemrég még arról beszélt, hogy az elnökválasztást alkotmányosan elhalasztani nem lehet, az ellenzéki ötlet pedig, hogy egy évre halasszanak, rossz szerinte. Most azt kéri, hogy két év legyen a halasztás.