Belgiumban is fontolgatják az oltás kötelezővé tételét

Alex De Croo miniszterelnök szerint jobb meggyőzni, mint kötelezni az embereket, de nem lehet megkerülni a kérdést.

  • MTI MTI
Belgiumban is fontolgatják az oltás kötelezővé tételét

Koronavírus-járvány

Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.

A belga kormány is nyitott a kötelező oltás bevezetésére a La Libre Belgique című lap információi szerint. Alex De Croo kormányfő azt mondta: jobb meggyőzni az embereket, mint erőltetni a beoltást, de amikor azt látják, hogy ötször több oltatlan kerül intenzívre, mint oltott, akkor nem lehet megkerülni a kérdést.

Míg novemberben még arról volt szó, hogy a belga kormány nem fogja kötelezővé tenni a koronavírus elleni oltást, mostanra kitűzött céllá vált a teljes lakosság immunizálása. De Croo azt mondta,

ha a kötelező védőoltás ehhez hozzájárulhat, készen állok arra, hogy fontolóra vegyem.

Hozzátette: miután az új járványhullámok elkerülése irreális céllá vált, a kormány azt tűzi ki célul, hogy minél laposabban tudja tartani a járványgörbéket. Úgy fogalmazott:

nézzünk szembe a tényekkel, nem az omikron okozta járványhullám lesz az utolsó. A vírus a következő években tovább szaporodhat, ezért meg kell tanulnunk együtt élni vele.

A lap szerint az új fertőzések 60 százalékáért már az omikron vírusvariáns felelős, naponta átlagosan több mint 7 ezren fertőződnek meg a 11,5 milliós országban. A karácsonyi hétvégén naponta átlagosan 113 ember került kórházba koronavírus-fertőzés miatt, így összesen nagyjából kétezren szorulnak ellátásra, közülük 613-an intenzív osztályon vannak. Naponta átlagosan 37 halálesetért felelős a kórokozó.

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.