szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Bajorországot hónapok óta izgalomban tartó levélbombák gyártója saját gyártású szerkezetét használva, feltehetően a lebukástól tartva, önkezével vetett véget életének.

Az elmúlt hat hónapban bajor hivatalokban, illetve a müncheni lengyel főkonzulátuson gyanús levélküldemények bukkantak fel, amelyek vagy nem robbantak, vagy hatástalanították őket, még mielőtt kárt okoztak volna. Egy óvatlan titkárnő azonban megsérült.

A 22 éves Johann Langot a hét végére rendelték be DNS-vizsgálatra a bajorországi Hutthurm 2300 férfi lakójával együtt: génteszttel próbálták meg kiszűrni közülük a levélbombák gyártóját. A fiatalember feltehetően a lebukástól való félelmében vállalkozott az öngyilkosságra.

Az összeégett holttestet Münchenbe szállították, ahol génelemzéssel megállapították: Johann Lang és a levélbombák gyártója ugyanaz a személy. A gyanút a Lang szobájának átkutatásakor talált tárgyak, például egyszerű gyújtószerkezetek is igazolták. A rendőrség arra figyelmeztetett, hogy a foglalkozás nélküli fiatalember öngyilkossága előtt még postára adhatott néhány levélbombát. Azt nem tudni, hogy a fiatalember mi okból küldözgetett robbanó leveleket.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Világ

Lindh-gyilkosság: a DNS-teszt megerősítette a gyanút

A svéd külügyminiszter feltételezett gyilkosáról készült DNS-vizsgálat eredménye megerősítette a svéd hatóságok gyanúját a múlt hónapban őrizetbe vett személlyel szemben - közölte kedden este a rendőrség szóvivője.

Itthon

DNS a biciklin: Tagadja a gyanúsított férfi Szász Károly megverését

A "nagykanizsai férfi" vallomásában tagadta, hogy ő verte volna meg a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) volt elnökét tavaly júniusban, annak ellenére, hogy a rendőrségen közölték vele: DNS-ét megtalálták a Szász Károly megveretésének helyszínén talált kerékpáron.

Itthon

Columbo helyett DNS-vizsgálat, csak pénz legyen

Világszerte egyre több bűncselekmény felderítéséhez nyújt segítséget a DNS-minták elemzése. Míg sokáig csupán az áldozatok emlékei és az ujjlenyomatok segítették a nyomozást, ma már jóval szélesebb a bevethető bizonyító eszközök palettája. Itthon a szakma forráshiánnyal küszködik. A hvg.hu újságírója az egyik magyar DNS-guruval beszélgetett.