Marek Trubac, az államfő szóvivője szerint eddig senki sem jelentkezett Gasparovic hivatalánál, hogy találkozni szeretne az elnökkel a nyelvtörvénnyel kapcsolatban. Bevett szokás ugyanis, hogy az a párt, amelynek kifogásai vannak valamelyik jogszabállyal szemben, hivatalában keresi meg az államfőt, vezetői személyesen tárgyalnak vele. Az államfő hivatala már a hónap elején megkapta a törvénymódosítást, Trubac állítása szerint az államfő még nem vizsgálta fölül.
Gasparovic valószínűleg pénteken aláírja a módosításcsomagot, azon a napon, amikor a magyar–szlovák kisebbségi vegyes bizottság tárgyal a tervezetről. A bizottság tagjai nagyrészt kormánytisztviselők, így az üléstől csak annyi várható, hogy a felek az eddig ismertetett nézeteiket fogják ütköztetni.
Petőcz Kálmán politológus szerint a bizottságnak még a törvénymódosítás megszavazása előtt össze kellett volna ülnie. „Akkor még lett volna értelme egy ilyen megbeszélésnek, most már szinte semmi” – mondta Petőcz.
A vegyes bizottságok munkáját a múltban a szlovák és a magyar külügyminiszter is élesen kritizálta, mindketten személyi változásokat is kilátásba helyeztek a testületek élén. A magyar oldalon a bizottság tagja a szlovák kisebbségi önkormányzat elnöke, míg a szlovák oldalon a bizottságnak két magyar tagja van.