szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Botrányba fulladt az Igazi Finnek nevű finn szélsőjobboldali parlamenti párt egyik képviselőjének rasszista felhangokkal fűszerezett műkedvelő fellépése az elmúlt hétvégén egy, a párt által szervezett hajókiránduláson - adta hírül hétfőn egy finn napilap.

Pertti Virtanen éppen a Hottentotta nóta című bordalt fújta a Helsinki és Stockholm között közlekedő Gabriella komphajó színpadán, és egyúttal az interneten nemrég halálos fenyegetést kapott Astrid Thors bevándorlási miniszter asszonyon köszörülte a nyelvét. Ekkor a kompot üzemeltető Viking Line hajózási vállalat illetékese váratlanul lekapcsolta az áramot, félbeszakítva az előadást.

A szélsőjobboldali honatya a nézőközönség kurjongatása közepette harsogva azt kérdezte, vajon milyen a bőrszíne a gépteremben ülő technikusnak - írta a Helsingin Sanomat. Virtanen az Uusi Suomi című konzervatív hírportálnak nyilatkozva sem tért jobb belátásra, és a hajóstársaság közbeavatkozó női alkalmazottját úgy minősítette, hogy "politikai rasszista", illetve "finnországi svéd vagy ilyesmi". Az Igazi Finnek párt a 2007. évi parlamenti választásokon 4,1 százalékot szerzett, a közvéleménykutatások szerint viszont a jövő évben esedékes következő voksoláson a szavazatoknak akár több mint 10 százalékát is besöpörheti.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Nem rasszisták a HP webkamerái

Hatalmas nézettséget ért el egy Youtube-videó, amelyen egy amerikai nő, Wanda Zamen és férfi munkatársa, Desi Cryer kipróbálták a HP egyik új termékét, a mozgásérzékelő, illetve "arckövető" webkamerát. A fehér bőrű nőt a kamera ügyesen követte, míg a fekete férfi mozgására nem reagált a berendezés.

Világ

Thuram: az olaszok rasszisták

Most megjelenő könyvében rasszizmussal vádolta meg az olaszokat Lilian Thuram, az 1998-ban világbajnok francia labdarúgó-válogatott játékosa.

hvg.hu Világ

Rasszista Obama-fotó: a Google nem, a blogger viszont meghátrált

Michelle Obama nevére keresve a Google-ben az első képi találatok közt egy majom fotója ugrott fel napokig. A keresővállalat azonban nem volt hajlandó eltávolítani a kifogásolt linket, az ügy így óriási botránnyá duzzadt az Egyesült Államokban.