Félszáz bostoni szállta meg – többen kezdetleges indián álruhában – 1773. december 16-án a Brit Kelet-indiai Társaságnak a kikötőváros közelében horgonyzó három hajóját, majd a vízbe borította a rajtuk lévő 40 mázsa teát. Haragjukat az váltotta ki, hogy brit gyarmatként importadót kellett fizetni a tea után, és a terhet a londoni parlament anélkül rótta rájuk, hogy beleszólásuk lett volna a törvény meghozatalába. A jogszabály egyébként valójában csökkentette a 6 évvel korábban bevezetett adót, ám az öntudatra ébredő telepesek elvi kérdést csináltak a döntés elutasításából. A magyarul bostoni teadélutánként emlegetett vértelen akcióra a gyarmattartó britek is zsigerből reagáltak, nem fogadták el a felajánlott kártérítést, Massachusettset katonai kormányzat, Boston kikötőjét pedig zárlat alá helyezték. A telepesek fegyverkezni kezdtek, 1774-ben Philadelphiában összeült a 13-ból 12 gyarmat képviselőit tömörítő kontinentális kongresszus, egy évre rá kitört a függetlenségi háború, amelyben a britek vereséget szenvedtek, és az 1783-as párizsi békeszerződésben elismerték az 1776. július 4-én kikiáltott Egyesült Államok függetlenségét.
Történelmi tea
Félszáz bostoni szállta meg – többen kezdetleges indián álruhában – 1773.

Osztottunk-szoroztunk: ez teljesülhet Magyar Péter gazdasági ígéreteiből
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
A Pride szervezője a francia nagykövet jelenlétében szembesítette Navracsicsot azzal, hogy nem ismeri az általa is megszavazott gyülekezési törvényt
Radványi Viktória a francia nagykövetség egyik ünnepségén találkozott össze a miniszterrel.