"Ha az olimpia (a szakszervezetek számára) lehetőséget kínál, akkor ezt a lehetőséget meg kell vizsgálnunk" – mondta McCluskey az interjúban, amelyet a The Guardian közölt. Az olimpia azért került a fókuszba, mert "ha tiltakozunk, a tiltakozás célja az, hogy sérelmeinkre a lehető legtöbb ember figyelmét felhívjuk" – tette hozzá.
A Unite vezetője a szakszervezet által kifogásolt intézkedések között említette az általa "őrültségnek" nevezett egészségügyi és szociális ellátási törvénytervezetet, amely szerinte a brit állami egészségügyi ellátó szolgálat, az NHS privatizációja előtt nyitja meg az utat.
McCluskey közölte, hogy a szakszervezetnek egyelőre nincsenek részletesen kidolgozott akciótervei az olimpia idejére. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a Unite a londoni városi autóbuszhálózat 28 ezer járművezetőjét és alkalmazottját is képviseli, akik 500 font (175 ezer forint) bérkiegészítést követelnek az olimpia alatt végzendő munkáért. "Ők megvizsgálják majd, hogy milyen eszközeink vannak, és az olimpia egyértelműen képbe kerül" - fogalmazott a főtitkár.