szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Magyarország a többi európai nemzet harcát vívja a brüsszeli "jakobinus konvenció" ellen, és szégyen, hogy Európa országai nem sorakoznak fel mellette – írta a Napi Gazdaság szerint a Scotland on Sunday című lapban Gerald Warner konzervatív újságíró. Szerinte az euroszkeptikusok élén Margaret Thatcher helyét Orbán Viktor foglalta el.

Azon a napon, amikor Margaret Thatcher volt brit kormányfő meghalt, az euroszkeptikus politikai erők karmesteri pálcáját, amelyet elejtett kezéből, egy másik politikus vette fel – idézi a Napi Gazdaság a Scotland on Sunday című skót lapban megjelent publicisztikát.

Orbán Viktor magyar miniszterelnök rádióinterjújában kijelentette, hogy liberális, baloldali és zöldpárti politikusok egymásra licitálva, nyakukon kidagadt erekkel üvöltöznek a magyar kormánnyal szemben folytatott vitájukban. Ezzel csak azt mondta ki, amit mindannyian tudunk, mégis furcsa hallani az igazságot egy uniós tagország vezetőjétől – írta a Magyarország körül kialakult európai vita értékelésében Gerald Warner.

Orbán elmondja, hogy a magyarok azt hitték, Európában a tények kiegyensúlyozott mérlegelésén alapuló vita folyik, amelyben a felek feltételezik, hogy a másiknak is igaza lehet, ám az Európai Parlament (EP) nem európai hely. A tények másodlagosak.

A mélyen konzervatív újságíró szerint – aki tanácsadói szerepet vállalt egy korábbi jobboldali brit kormányban, ám a jelenlegi tory kormányfő, David Cameron bírálója – a magyar miniszterelnök ezzel pontosan leírta a "brüsszeli kleptokráciát", azaz a tolvajlás betegségében szenvedő társaságot, különösen azzal az éles elméjű megjegyzéssel, miszerint "ez nem európai hely".

Az euroföderalista fanatikusok látszólag az alaptörvény negyedik módosítása miatt támadják Magyarországot – olvasható a véleményben. A jogrend aláásásának tartják azt a szabályt, amely az uniós büntetéseket közvetlenül áthárítaná a magyar adófizetőkre.

Talán valamiféle közvetítőnek kellene enyhítenie a terheket? Kifogásolják, hogy a nyugdíjba küldött bírókat nem helyezték vissza állásukba. Az EU talán azt hiszi, hogy a kommunista bírók visszavétele jelenti a demokrácia tiszta érvényesülését Magyarországon? – teszi fel a kérdést a szerző.

Brüsszelnek valójában az új alkotmány ellen van kifogása – vélte Warner –, pedig ez a dokumentum kivételesen tiszta kulturális és erkölcsi egységet képez. Pompásan megfogalmazza a magyar múlt, jelen és jövő közötti viszonyt, ahogy az egy a francia forradalom után készült alkotmánytól elvárható.

Megállapítja a kereszténység szerepét a nemzeti lét megőrzésében, és fogadalmat tesz a család és a nemzet alapvető együttélésének szükségessége mellett. Emellett védi az emberi életet a fogamzásgátlástól és a házasságot a férfi és a nő egyesülésének, szövetségének definiálja.

Nem meglepő, hogy a "brüsszeli jakobinus gyűlésben ülő Robespierre-ek" gyűlölik ezt a dokumentumot. Ha ez az alkotmány fennmaradhat, az garantálja a magyar nemzeti létet – és más európai nemzetek létét is. A kereszténység–család–nemzet éppen az hármasság, amelyet az Európai Unió le akar rombolni. Magyarország a mi harcunkat is vívja, szégyen, hogy nem küzdünk mellette vállvetve – tette hozzá a Gerald Warner.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!