Róháni az ENSZ Közgyűlésének ülésére érkezett az Egyesült Államokba. Bahram Gaszemi külügyi szóvivő szerint az amerikai fél találkozót kezdeményezett, amelyet Róháni nem fogadott el.
2013-ban Barack Obama telefonon beszélt Róhánival: évtizedek óta ez volt a legmagasabb szintű kapcsolat Teherán és Washington között. Az iráni keményvonalasok felháborodottan bírálták a közeledést. Azóta nem került sor hasonló kommunikációra a két ország között, amelyek 1979-ben, a teheráni nagykövetségi túszdrámát követően megszakították diplomáciai kapcsolataikat egymással.
Trump október közepén úgy döntött, nem igazolja, hogy Teherán eleget tesz a 2015-ös atomegyezményben foglalt kötelezettségeinek. Az amerikai elnök korábban többször bírálta a Németország, Franciaország, Nagy-Britannia, Kína, Oroszország és az Egyesült Államok, illetve Irán között létrejött megállapodást, amelyben Teherán atomprogramjának korlátok közé szorítását ígérte a vele szembeni szankciók feloldásáért cserébe. Trump azt mondta: Iránt egy fanatikus rezsim irányítja, amelynek soha nem szabad atomfegyverhez jutnia.